Maža to, atšaukus balandžio 10 d. suplanuotą skrydį teko paskutinę akimirką ieškoti būdų, kaip sugrįžti į Lietuvą. Tą padaryti pavyko laiku. Nijolė sutiko papasakoti apie savo kelionę namo.
Keliavo su draugu
„Iš Vilniaus į Angliją išskridau vasario viduryje, kai koronavirusas buvo labiau žinomas Kinijoje, bet ne Europoje. Draugas dirba vilkiko vairuotoju, tad sugalvojome, kad tokiu būdu keletą savaičių kartu keliausime po šalį.
Tuomet dar nebuvo jokių kalbų apie karantiną. Esu iš prigimties atsargi, buvo mintis, kad gal nevažiuoti, bet tuomet jau buvo nupirktas skrydis, viskas sutarta. Negalvojau, kad viskas taip staiga pasikeis“, – pasakojo 25-erių lietuvė.
Vis dėlto, jau būnant Didžiojoje Britanijoje, situacija pradėjo kardinaliai keistis. COVID-19 pradėjo plisti po Europą.
„Kažkur nuo kovo mėnesio pirmos pusės prasidėjo kalbos apie koronavirusą, jo grėsmę. Jau norėjau pirkti bilietus atgal, bet pritrūko keliautojos patirties. Kažkur pabijodavau, kažkur uždelsdavau, o po kelių dienų arba nelikdavo bilietų, arba skrydžiai būdavo atšaukiami.
Kiek nurimau, kai draugo darbovietė užsakė mums bilietus balandžio 10 d. Tas buvo padaryta dar kovo viduryje. Mums liepė nesijaudinti, ramino, kad grįšime. Norėjo, kad draugas dar padirbėtų. Tam kartui to užteko, bet situacija vis keitėsi. Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, pradėta kalbėti apie uždaromas sienas.
Pradėjau labai dėl to jaudintis. Vis dažniau skambinau į darbovietę, ten mūsų klausė, kaip sekasi, ar nesergame, ar temperatūrą pasimatuojate? Kiekvieną kartą paklausus dėl skrydžio, nieko konkretaus jau pasakyti mums nebegalėjo, kol kovo pabaigoje nesužinojome, kad balandžio 10 d. skrydis yra atšauktas“, – pasakojo Nijolė.
Nijolės draugui buvo sudaryta galimybė namo grįžti vilkiku. Bet įmonėje nedirbanti Nijolė negalėjo keliauti kartu, tad jai teko ieškoti skrydžio atgal:
„Situacija kėlė šiokią tokią paniką. Matydavau tuos skrydžius į Lietuvą, bet bilietai būdavo akimirksniu iššluoti. Kai Lietuvoje jau buvo griežtinamos sąlygos, tai Anglijoje dar buvo viskas ramu.
Net nežinau, kada tiksliai ten paskelbė karantiną, bet jo pradėjau laikytis gerokai anksčiau. Daugiausia teko keliauti regionuose, tad nežinau, kaip žmonės reagavo miestuose, bet užmiesčiuose toliau mačiau sportuojančius bei aktyviai lauke laisvalaikį leidžiančius žmones.
Parduotuvėse retas kuris su kauke būdavo. Tik balandį pradėjo su pirštinėmis vaikščioti, bet kaukių vis tiek nesidėjo. Tai šiek tiek stebino.“
Nemaloni nežinia
Lietuvei išsigelbėjimu tapo balandžio 7 d. vykdytas skrydis iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą:
„Iš Anglijos išleido be problemų, net temperatūros netikrino. Nors buvo parašyta, kad nepriims į lėktuvą, jei žmogus karščiuose. Pas mane įprastai temperatūra yra 37,2, tad bijojau, kad kils problemų, bet ten niekas netikrino.
Tiesa, išskristi pavyko ne iš karto. Lėktuvas turėjo kilti 19 val., bet išskridome po kelių valandų. Vilniuje nusileidome jau po vidurnakčio. Apie valandą laiko mus laikė lėktuve.
Per tą valandą negavome jokios informacijos. Mums buvo tik pasakyta susisiekti numeriu 1808 ir susitarti, kad oro uoste būtų atliktas testas dėl koronaviruso. Vertinant visą kelionę, tik ta nežinia lėktuve buvo nejauki.
Visa kita praėjo be didesnių problemų. Sėdėjau lėktuvo gale, o iš jo išleido po 20 žmonių. Tai papildomai dar apie valandą pralaukiau. Bet toliau visas patikrinimas praėjo sklandžiai.“
Nijolė save izoliavo tėvų namuose. Mergina šypsosi, kad su mama bendrauja telefonu: „Bijo manęs visi. Bet viskas gerai. Atsarga gėdos nedaro.“