• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Į esveikata.lt panašią svetainę sukūrę sukčiai per antradienį išviliojo dar 3 tūkst. eurų, trečiadienį pranešė policija.

 Į esveikata.lt panašią svetainę sukūrę sukčiai per antradienį išviliojo dar 3 tūkst. eurų, trečiadienį pranešė policija.

REKLAMA

Į Marijampolės policiją antradienį kreipėsi moteris, gimusi 1986 metais, kuri pranešė, kad bandant prisijungti prie neva e.sveikatos sistemos ir suvedus prisijungimo duomenis, nuo jos banko sąskaitos buvo nuskaityta 980 eurų suma. 

Klaipėdos rajono policijai vyras pranešė, kad antradienį nurodė, kad antradienį bandė prisijungti prie minėto portalo ir pastebėjo, jog iš jo banko sąskaitos, apgaulės būdu, yra pasisavinta apie 1450 eurų. 

Tą pačią dieną į Palangos policiją kreipėsi 1976 metais gimęs vyras, kuris nurodė, kad taip pat bandant prisijungti prie e.sveikatos iš jo banko sąskaitos buvo pasisavinti 865 eurai.

Iš viso šie trys nukentėjusieji neteko apie 3 300 eurų.

Tokie pranešimai į policijos įvykių suvestines pastaruoju metu patenka beveik kasdien. 

Dėl sukčiavimo policija pradėjo ikiteisminius tyrimus.

Policijos pareigūnų manymu, sukčiai galėjo sukurti fiktyvią, į oficialią www.esveikata.lt labai panašią interneto svetainę. Per internetinę paieškos sistemą prisijungti bandantys nukentėjusieji greičiausiai pasirinko ne oficialią, o fiktyvią svetainę, ir, suvedę SMART ID duomenis pastebėjo, kad iš banko sąskaitų dingo pinigai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak pareigūnų, sukurti fiktyvią svetainę nėra sudėtinga, todėl žmonės turėtų būti labai atidūs.

Patariama visą pageidaujamos svetainės adresą suvesti patiems, nesinaudojant paieškos sistema, atkreipti dėmesį į adresą – ar nėra taškų, brūkšnelių, raidžių ar kitokių simbolių, kurių oficialios svetainės adrese nėra.

Sveikatos apsaugos ministerija ir Registrų centras skatina išlikti budriais ir atkreipti dėmesį į duomenų saugumą internete. Vis pasitaikant pranešimų, kad vartotojai jungiasi prie netikrų, suklastotų e.sveikatos svetainių, kviečiama visada išlikti budriais atidarant pranešimuose (el. laiškuose, SMS) esančias nuorodas. 

Tegul bankai paaiškina, kaip sukčiai sugeba nuskaityti pinigus vien tik prisijungus prie suklastotos svetainės. Ar blogai informuojami žmonės, ar yra landa sukčiams be patvirtinimo nuskaičiuoti pinigus. Gal Registrų centro autorizacija per smart ID turi spragų ar tiesiog iki galo neaprašote situacijos. Norint įspėti gyventojus, būtina situacijas aprašyti pilnai. Kitaip klaidinami žmonės ir atsiranda dviprasmybių.
Nereikia dėl ištuštintos sąskaitos kaltinti vien vartotojus. Labai įdomu būtų sužinoti kokie bankų saugikliai, dabar jie tenori atnaujintų duomenų ir didesnių įkainių.. Apsauga- nulinė! Milijardinių pelnų erkės, kurios nesugeba apsaugoti savo klientų nuo sukčių.. Vaikšto kaip išromyti, ir savo kaltės nemato..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų