• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus rajone, Rukainių seniūnijoje, šalia vaizdingo Kūlių tvenkinio gyventojai džiaugėsi ramia gamtos idile. Tačiau vieną dieną viskas baigėsi, nes tvenkinys buvo privatizuotas. 

Vilniaus rajone, Rukainių seniūnijoje, šalia vaizdingo Kūlių tvenkinio gyventojai džiaugėsi ramia gamtos idile. Tačiau vieną dieną viskas baigėsi, nes tvenkinys buvo privatizuotas. 

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 laidoje „Top 3“.

Po įvykusios Kūlių tvenkinio privatizacijos, prasidėjo kiti, anot gyventojų, prieš juos specialiai nukreipti, baisūs dalykai – atsirado draudimai maudytis, žvejoti ir vaikščioti.

„Tvenkinys buvo valstybinis, kokiu būdu jis pasidarė privatus, tai aš net neįsivaizduoju, gavosi taip, kad tvenkinys privatus, o žuvis – valstybinė“, – sako gyventojas Edvardas Jurevičius. 

„Aš visą vaikystę čia buvau ir maudžiausi, tvarkėme ir patys tą mišką, kad būtų patogu ir gražu ilsėtis, tačiau dabar uždarė ir neleidžia nei žvejoti, nei poilsiauti“, – pasakoja gyventoja Liudmila.

REKLAMA
REKLAMA

Aplink tvenkinį iškasė griovių

Tačiau tai – dar ne viskas. Pats baisiausias įvykis įvyko tada, kai prie tvenkinio norėję ateiti žmonės rado iškastus griovius, išniokotą mišką. 

REKLAMA

Šalia Kūlių tvenkinio esanti teritorija – ne šiaip sau paprastas krantas. Tai – kultūros paveldo objektas. Teritorija, kuri turi daug pilkapių ir pilkapynų, likusių nuo Napoleono laikų.

„Čia žmogui malkų atvažiuoti į mišką, tai kaip? Nei praeisi ir pravažiuosi, tai kažkokia nesąmonė“, – sako E. Jurevičius. 

„Matot, mano mama sena, tai kodėl ji turi taip eiti, tai jei judėjimo negalia turi, tai kaip čia eiti?“, – klausia Liudmila. 

REKLAMA
REKLAMA

Kūlių tvenkinio savininkas – verslininkas Mansuras Muksinovas. Mansuras labai nustebęs, kad žmonės tokie nesupratingi – juk šeimininkas čia jis.

„Nei vienas žmogus nesiskundė. Mes visą tvenkinį nupirkome, o kaip jūs galvojat? Nenupirksi gi dugno atskirai“, – į klausimus telefonu atsako M. Muksinovas.

Įvedė draudimus

Mansuras Muksinovas, nusipirkęs tvenkinį su šalia esančiu miško sklypu, ėmė daryti tvarką, nes čia neva buvo velniava – nei tvarkos, nei ramybės. Todėl tik įkėlęs koją į šias valdas ėmėsi įvedinėti draudimus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės žvejoja tinklais, užmuša žuvį akumuliatoriais, o vasarą pats tvenkinys tampa baisi vieta, kur susitenka žmonės ir vartoja alkoholinius gėrimus“, – teigia M. Muksinovas. 

Bet Kūlių gyventojai turi savo tiesą, esą ponas Mansurovas su jais nesiskaito, nekalba ir neleidžia jiems vaikščioti mišku, maudytis ir gaudyti žuvis. Net nekalba telefonu.

„Žvejoti vietiniams galima ir visiems vietiniams bus išduoti žvejo bilietai, tikri vietiniai tai žino“, – sako Kūlių tvenkinio savininkas.

REKLAMA

Skundai nukeliavo iki Seimo

Vietinių nepasitenkinimas atsirito iki Seimo Aplinkos komiteto pirmininkės Aistės Gedvilienės. Pastaroji – nustebusi ir fiksuoja galimus pažeidimus.

„Statusas čia yra kultūros paveldas, pilkapynai nuo Napoleono laikų. Nežinojau, kad čia taip iškasinėta, bet pasikreipsiu į institucijas, tiek į Aplinkos apsaugos departamentą, nes, manau, jos turės, ką veikti – teik dėl tvenkinio, tiek dėl sugadinto miško ir dėl to, kad keliai užtverti, kai žmonėms turi suteikta turi būti galimybė čia patekti“, – teigia A. Gedvilienė.

REKLAMA

Bet M. Muskinovas tyrimų nebijo, nes su kastuvu esą šiame miške maskatavosi ne jis – miškas kažkaip pats išsikasė sau duobių ir pasidarė toks negražus. Pagal dar vieną Kūlių tvenkinio savininko versiją tai – sabotažas. Planas, kurį kartu su duobėmis išrausė patys Muksinovu besiskundžiantys žmonės.

„Ne, mes ten nieko nedarėm ir mes nežinom, kas padarė. Mes įtariam, kad tai padarė tie, kurie rašo tuos skundus, tai neįtikėtina versija, bet taip galėjo padaryti“, – teigia M. Muksinovas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol tikra teisybė slapstosi šio tvenkinio pakrantėse ir miškuose, Vilniaus rajono savivaldybė pradėjo tyrimą, kad būtų išsiaiškintos tvenkinio naudojimo aplinkybės ir kultūros paveldo teritorijos išniekinimas. 

„Tai tyrimas pasakys, bet, manau, kad išraustos žemės yra susiję, nes sutapo, kad ir ženklai atsirado, ir perkasimas – tai tyrimas pasakys“, – teigia Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Kol vyksta teisybės paieškos, atsirado trapus kompromisas. M. Muksinovas pažadėjo leisti netrukdomai naudotis Kūlių tvenkinio pakrante, bet su tam tikromis sąlygomis: be meškerių valčių ir palapinių. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadieniais–trečiadieniais, 21 val. tik per TV3

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA: 

 

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.

tv3.lt

su tokiu vardu ir pavarde turėtų arbūzus turguj pardavinėti, o ne Lietuvos tvenkinius privatizuoti
Toks ispudis, kad Lietuvoje valdzia. yra turtinguju rankose, o valstybes institucijos yra visiskos impotentes pries turtuoliu savivales.
Ir čia Lietuva ruošiasi atlaikyti rusų ataka?Kai nesugeba sutvarkyt vieno ar kelių naglu verslininkų?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų