Dėl milijoninės atliekų tvarkymo, o tiksliau netvarkymo aferos šiuo metu vyksta teisėsaugos tyrImai, o Aplinkos ministerija spaudžia visos šalies verslininkus susimokėti už nesutvarkytas atliekas.
Išaiškėjus, kad pažymose meluojama, Aplinkos ministerija dabar iš gamintojų-importuotojų už atitinkamą laikotarpį reikalauja susimokėti taršos mokestį – net 15 mln. €.
„Kai aplinkos apsaugos valstybiniai inspektoriai nustatė, kad atliekos nebuvo sutvarkytos ta apimtimi, už ką jiems įmonėms buvo atsiskaityta, – natūralu, mes išstatėm sąskaitą už visą tą nesutvarkytų atliekų kiekį, kad už tai būtų sumokėta ir kad tai būtų tinkamai sutvarkyta", - sakė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.
Į problemą patekę verslininkai ėmė dievagotis, esą, jie nežinojo apie atliekų tvarkytojo „Metrail“ apgavystę ir už paliktas metalines šiukšles mokėti nesutinka. Esą priešingai – patys aplinkosaugininkai kalti, kad nepakankamai prižiūrėjo atliekų tvarkytojų veiklą. Verslininkams atstovaujančios organizacijos „Žaliasis taškas“ ir „Pakuočių tvarkymo organizacija“ su Aplinkos ministerija dabar derasi, kaip sumažinti daugiamilijoninę skriaudą.
Aplinkos ministerijos pareigūnai įtaria, kad gamintojai-importuotojai ne iki galo sąžiningi. Esą negali būti, kad jie eilę metų nenutuokė apie piktybiškai netvarkomas atliekas, už kurių perdirbimą gėrimų pirkėjai jau sumokėjo.
Žinojo mums prekes parduodantys verslininkai, kad metalinė ir plastikinė tara buvo tvarkoma netinkamai, ar taupė ir tylėjo – išsiaiškins teisėsauga. Neabejojama tik dėl to, kad iš bankrutavusios „Metrail“ dabar vargu ar kas išsireikalaus padarytos milijoninės žalos atlyginimo.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: