Anot „Grigeo Klaipėdos“ vadovo Tomo Eikino, atskiro tiesioginio vamzdžio iš įmonės teritorijos į Kuršių marias nėra, o avarinis vamzdis biologinio valymo įrenginiuose privalo būti.
„Bet kokiu atveju nuo atsakomybės nebėgame, tiesiog norime tiksliai išsiaiškinti ir faktais pagrįsti įvykio aplinkybes“, – pranešime sakė T. Eikinas.
„Grigeo Klaipėda“ pranešė, kad gamyklos nuotekos buvo surenkamos ir pumpuojamos į už miesto, Dumpiuose esančius jos valymo įrenginius, o iš jų jau išvalytos kartu su „Klaipėdos vandens“ nuotekomis dar 10 kilometrų tekėjo uždaru kanalu į marias.
Grupės „Grigeo“ prezidentas ir didžiausias savininkas Gintautas Pangonis praėjusią savaitę sakė, kad netinkamai išvalytos nuotekos į Kuršių marias pateko per avarinį vamzdį. Anot jo, į marias pateko tik iš dalies, mechaniškai išvalytos nuotekos.
Praėjusią savaitę tyrimą pradėję prokurorai įtaria, kad „Grigeo Klaipėda“ nuolat į marias leido nevalytas nuotekas. Anot jų, jos į marias galėjo būti leidžiamos per specialiai tam sumontuotą aplinkvamzdį.
Klaipėdos vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė praėjusią savaitę teigė mananti, kad nevalytos nuotekos leistos su įmonės vadovybės žinia, tai buvo daroma kasnakt.
Prokurorai teigė, kad nuotekos galėjo būti leidžiamos ne vienerius metus, tad žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.