„Nebegalime kentėti ir laukti kol valdžioje sėdintys aukščiausieji supras, kad sporto ir sveikatingumo sektoriaus teikiamos paslaugos nėra „šiaip sau“ vykdomos pramogos – tai būtinos paslaugos, kai gyventojai turi galimybių fiziškai stiprėti ir gerinti psichologinę būklę.
Esame pasipiktinę vykstančiais procesais Seime – registruojamais projektais, kai šiuo metu dėmesys sutelkiamas į kišimąsi į vaikų auklėjimą taip, kaip jį supranta homoseksualai, kitaminčių persekiojimą, griežtus draudimus reikšti savo nuomonę, narkotinių medžiagų legalizavimą ar net svarstymus, kaip suteikti leidimą keisti vaikų lytis. Ar tai normalu?“, – klausia protesto vaizdo įrašą išplatinę sporto ir sveikatingumo sektoriaus atstovai.
Sporto įranga prekiaujanti „Kangoo Jumps“ išplatino vaizdo įrašą, kuriame pagal „Cisco Kids“ dainą „Kas nešokinės“ kartu su grupe vaikinų lauke sportuoja ir Seimo narys Petras Gražulis. Su įmonės pardavinėjamas spyruokliuojančiais batais sportuojantys klipo dalyviai su P. Gražuliu šokinėja pagal dainą, kurioje girdima necenzūrinė leksika.
„Kas nešokinės, kas nešokinės, tas p*****s“, – sakoma dainoje.
„Protesto“ vaizdo įrašas:
Pritaria protesto idėjai
P. Gražulis naujienų portalui tv3.lt teigė, kad Vyriausybės sprendimai dėl sporto ir sveikatingumo sektoriaus yra nelogiški.
„Kaip žinote, sportas yra sveikata ir sportas stiprina imunitetą. Kuo stipresnis imunitetas, tuo mažesnė tikimybė, kad žmogus susirgs ne tik gripu, bet ir kitomis ligomis, kad ir kovidu. Kodėl klubai uždaryti, žmonės viršsvorius priauginėja.
Ne tik šitas, daug nelogiškų sprendimų. <...> Sporto klubai gali veikti, atstumai būtų, ventiliacija yra. Būtų mažiau sergančių kovidu. Pritariu tai akcijai, dėl to joje ir sudalyvavau“, – teigė Seimo narys.
Tikina batų nereklamavęs
Nors politikai gali laisvai reikšti savo nuomonę ir dalyvauti protesto akcijose, jie negali užsiimti reklama bei gauti kitą atlygį nei Seimo nario alga.
P. Gražulis tikino, kad akcijoje sudalyvavo dėl to, kad jo pozicija su protesto organizatoriais sutampa ir jokio atlygio už pasirodymą klipe jis negavo.
„Aš tą kompaniją ir tuos batus pirmą kartą mačiau gyvenime. <...> Ne viena kompanija gamina tuos batus. Nekreipiu į tai dėmesio, akcentas buvo visai kitur“, – tikino P. Gražulis.
Politikas svarstė, kad jei jį žurnalistai nufilmuoja važinėjantį su „Lexus“ automobiliu, ar tai irgi reikėtų laikyti reklama.
„Irgi reklamos pažeidimas? Nereikia pervertinti tokių dalykų. Aš net nežinau tų batų pavadinimo. Jeigu nori prisikabinti, tai prie bet ko prisikabinsi“, – sakė P. Gražulis.
Nemato problemų dėl žodžio „p*****s“
Kalbėdamas apie vaizdo įraše girdimų žodžių, P. Gražulis tikino gavęs iš lietuvių kalbos komisijos, kad žodis „p*****s“ yra vartojamas lietuvių kalboje ir yra cenzūrinis.
„Yra tokia liaudies patarlė – iš dainos žodžių neišmesi“, – teigė politikas.
Seimo nario teigimu, vaizdo klipe naudojama daina yra sena, tačiau tinkama šiems laikams.
„Anksčiau nebuvo galima šmaikščiai pasijuokti iš komunizmo, dabar iš homoseksualizmo. Anksčiau garbinom komunizmą, dabar homoseksualizmą. Vis tiek kažkokį izmą turime garbinti. Dievo negarbinam, tai izmus garbinam“, – teigė P. Gražulis.
Gali sulaukti etikos sargų dėmesio
Socialdemokratė, Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narė Dovilė Šakalienė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad jei etikos sargai gautų prašymą dėl šios P. Gražulio veiklos, reikėtų nustatyti, ar šis protestas buvo panaudotas tam tikros įmonės reklamai, ar tai buvo padaryta su P. Gražulio sutikimu, ar jis iš to gavo kažkokių pajamų, tiesioginės ar netiesioginės, materialinės ar kitokios paramos.
„Svarbus dalykas, ar iš to įvyko kažkokia nauda. Kokie komerciniai šito klausimo aspektai. <...> Susirinkus tikslią informaciją galima būtų padaryti tikslias išvadas“, – sakė D. Šakalienė.
Kitas aspektas yra vaizdo įraše skambanti daina, kurios eilutes D. Šakalienė įvardijo kaip homofobiškas. Pasak jos, kiekvienas Seimo narys turi lygiai atstovauti visus rinkėjus, todėl jam draudžiama tiek privilegijuoti, tiek draudžiama diskriminuoti bet kurią rinkėjų grupę.
„Neapykantos kurstymas taip pat yra draudžiamas Lietuvos įstatymais. Jeigu eina kalba, kad jis nepagarbiai, pasityčiojamai atsiliepė apie tam tikrą visuomenės grupę, dėl jų biologinių savybių, dėl jų tam tikrų bruožų, pagal kuriuos draudžiama diskriminuoti pagal Lygių galimybių įstatymą ir draudžiama kurstyti neapykantą pagal Baudžiamąjį kodeksą, tai toks elgesys, manyčiau, komisijoje galėtų būti aptartas“, – teigė D. Šakalienė.
Jeigu Seimo Etikos ir procedūrų komisija negaus skundo dėl šio atveju, D. Šakalienė žadėjo pasikonsultuoti su kitais komisijos nariais dėl P. Gražulio elgesio.