Tačiau karantino metu vis daugiau tautiečių ėmė atrasti pasivaikščiojimus gamtoje. Portalas tv3.lt remdamasis nacionaline Lietuvos turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ sudarė 10 gražiausių vietų sąrašą, kuriose galima praleisti karantino savaitgalį.
Nr. 1. Kernavės piliakalniai
Kernavės archeologinė vietovė, kur XIII a. įsikūrė pirmoji Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinė, įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Penkių Kernavės piliakalnių kompleksas kartu yra ir vieta, nuo kurios atsiveria vienas gražiausių, dar prieš šimtmečius senuosius Lietuvos valdovus įkvėpdavusių Lietuvos kraštovaizdžio paveikslų su Neries vingiais ir jų pakrantėmis.
Nr. 2. Parnidžio kopa Nidoje
Kiek akys užmato – vanduo, smėlynai ir pušynai. Tokie vaizdai atsiveria užkopus ant Parnidžio kopos apžvalgos aikštelės Nidoje – neabejotinai vieno įspūdingiausių taškų plataus horizonto mėgėjams. Jus supančios baltosios kopos, kurias net iki 99 proc. sudaro kvarcas, dėl vėjo pustymo neretai atrodo lyg banguotas jūros dugnas.
Nr. 3. Velnio duobė Trakų rajone
Jei norite pamatyti vieną iš šimto Europoje labiausiai saugomų gamtos paminklų, netoli Aukštadvario ieškokite Velnio duobės. 40 m gylio taisyklingo piltuvo formos objekto kilmė iki šiol neaiški – galbūt ją išgulėjo po ledymečio likęs ledo luitas, o gal išmušė meteoritas? Apžiūrėti duobę iš visų pusių ir pabandyti įminti jo paslaptis galėsite vaikščiodami aplink ją įrengtais takais bei kopdami laiptais.
Nr. 4. Ekologinis pažintinis takas „Litorina“ Klaipėdoje
Keliaudami prie įspūdingo Olando kepurės skardžio prasidedančiu ir 3 km besitęsiančiu taku į Baltijos jūrą žvelgsite iš keliolikos metrų aukščio! Senosios Litorinos jūros pakrante vedančiame take rasite informacijos apie geologinę pajūrio sandarą, netipišką, Lietuvai nebūdingų medžių rūšimis išskirtinį mišką, istorines vietovės ypatybes.
Nr. 5. Šatrijos kalnas Telšių rajone
Gražiausia Žemaitijos kalva, o neretai ir Lietuvos kalnų karaliene tituluojama 228 m aukščio Šatrija – viena mistiškiausių Lietuvos vietų. Legendos byloja, kad čia iš tolimiausių kampelių susirenka raganos, o pati kalva yra žemėmis užpilta bažnyčia! Raganos tikrai žinojo, ką pasirinkti – nuo Šatrijos atsiveria įspūdingi vaizdai į Žemaitijos aukštumas.
Nr. 6. Ladakalnis Ignalinos rajone
Seniausias Lietuvoje Aukštaitijos nacionalinis parkas dėl gausybės ežerų, tarp jų įsitaisiusių kalvų ir įvairios gyvosios gamtos nuo seno yra viena mėgstamiausių gamtos turizmo vietovių Lietuvoje. Jos grožiu įsitikinsite užkopę ant vieno žinomiausių šalyje kraštovaizdžio apžvalgos taškų – buvusios baltų šventvietės, 176 m aukščio Ladakalnio, nuo kurio atsiveria panorama net su 6 ežerais.
Nr. 7. Kadagių slėnis Kauno rajone
Šis 1,3 km takas stačiame Nemuno kranto šlaite yra vienas populiariausių Lietuvoje. Vaikščiodami juo ne tik iš aukštai gėrėsitės didžiausio dirbtinio Lietuvos vandens telkinio – Kauno marių – vaizdais, bet tiesiog kvėpuosite sveiku oru. Tako apylinkėse žaliuoja paprastieji kadagiai, išskiriantys ypatingai daug dezinfekuojančių ir gydančių medžiagų, tad oras slėnyje itin grynas.
Nr. 8. Pūčkorių pažintinis takas Vilniuje
Vilniaus ribose esančiame Pavilnių regioniniame parke kiek daugiau nei 5 km besidriekiantis takas – puiki užuovėja nuo miesto šurmulio. Nuo įspūdingos 65 m aukščio Pūčkorių atodangos gėrėkitės atsiveriančiais apačioje tekančios Vilnelės ir apylinkių vaizdais, o nusileidę į upės slėnį susipažinkite su istoriniais ir kultūriniais objektais bei įkopkite į Pūčkorių piliakalnį.
Nr. 9. Aukštumalos pažintinis takas Šilutės rajone
Įspūdis toks, tarsi būtum kažkur savanoje, tetrūksta tik žirafų ir zebrų. Taip savo patirtis apibūdina dažnas, pirmąkart apsilankęs Aukštumalos pažintiniame take. Šis pažintinis takas, vingiuojantis Nemuno deltos regioniniu parku, laikomas vienu gražiausių takų pėstiesiems Lietuvoje. Daugiau nei 1 km ilgio medinis takas nutiestas vietoj ankstesnio, kadaise jungusio čia buvusius pelkininkų kaimus. Tako pabaigoje prie pelkinio ežerėlio yra įrengta 3 m aukščio apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria paslaptingos aukštapelkės panorama.
Nr. 10. Sudargo piliakalniai Šakių rajone
Ant Nemuno kranto, prie sienos su Kaliningrado sritimi, pačiame Šakių rajono pakraštyje stūkso Sudargo piliakalnių kompleksas, menantis čia vykusias lietuvių kovas su kryžiuočiais. Keliautojų dėmesio verti nuo penkių stačiašlaičių piliakalnių viršūnių atsiveriantys Nemuno upės platybių vaizdai.