Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Praėjusių metų pavasarį prezidentas Gitanas Nausėda sudalyvavo populiarioje laidoje – „Kitokie pasikalbėjimai“. Laidos filmavimas su žiūrovais vyko balandžio pabaigoje. Vėliau įvairios laidos ištraukos buvo viešinamos gegužės pradžioje, kone kasdien. O laidoje jis rodė savo kitokį veidą – linksmą ir žmogišką.
Pilną laidą internete pažiūrėjo ketvirtis milijono žmonių. O įvairios ištraukos sutraukė dar šimtus tūkstančių peržiūrų.
Kūrėjai turi pasiteisinimų
Visas pokalbis paviešintas gegužės 6-ąją – kelios savaitės iki prezidento rinkimų pirmojo turo. Todėl rinkimų komisija ėmėsi tirti, ar tai nebuvo G. Nausėdos reklama rinkiminės kampanijos metu.
Prezidentūra teisinasi, kad tiesiog sulaukė laidos kūrėjų kvietimo ir jį priėmė. Patys kūrėjai paaiškino, kad minint laidos 10 metų sukaktį, norėjo pakviesti įdomią asmenybę, aukšto rango politiką.
„Patys kalti, kad mūsų gimtadienis yra pavasarį, šito viso projekto, ir norėjom, kaip ir buvo minėta, atšvęsti trankiai, su ypatingu svečiu“, – paaiškino laidos prodiuseris Mantas Bertulis.
Kvietimų į laidą per 7 metus buvo sulaukę ir kiti politikai.
„Tai Gabrielius Landsbergis – 2 kartai interviu, Šimonytė, Skvernelis, Maldeikienė, Matijošaitis, Vytautas Landsbergis vyresnysis“, – vardijo G. Nausėdos advokatas Justas Vilys.
VRK narės atkreipė dėmesį, kad renginys su G. Nausėda buvo neįprastai gausiai reklamuojamas.
„[Reklama] buvo skleidžiama neįprastai ilgai. 31 dieną. Kai kitų reklamų analogiški turiniai buvo skleidžiami nuo 1 iki 4 dienų“, – pabrėžė VRK narė Inga Milašiūtė.
Rengėjas teisinosi, kad į pokalbį su G. Nausėda žmonės prastai pirko bilietus.
„Deja, nebuvo šitie pasikalbėjimai patys perkamiausi, su prezidentu. Reklamuojame tada, kai matome, kad bilietai nevažiuoja. Tai taip buvo ir šį kartą nuspręsta „sponsorinti“, nes buvo parduota tik apie 250 bilietų, kai pati salė talpina virš tūkstančio“, – teisinosi M. Bertulis.
Beje, kvietimą siuntė ir Ingridos Šimonytės štabui, tačiau jie esą jo nepriėmė.
„Pasakysiu atvirai – jeigu aš būčiau norėjęs suteikti reklamą prezidentui ar kažką, greičiausiai nebūčiau rengęs tų pasikalbėjimų, nes pats esu kitos kandidatės gerbėjas ir balsavau tikrai ne už Gitaną Nausėdą“, – rėžė M. Bertulis.
Kaltina VRK šališkumu
Posėdyje dalyvavęs G. Nausėdos advokatas išsakė įtarimus, kad tyrimą atlikusios VRK narės galėjo turėti ir politinių motyvų dėl sąsajų su konservatoriais.
„Susidaro įspūdis, iš tikrųjų, kad 2 rengėjos, kurios rašė išvadą, turi rimtų sąsajų su konservatorių partija, kurios kandidatė irgi buvo tiesioginė dabartinio prezidento oponentė, tai manome, kad tai galėjo turėti įtaką“, – kalbėjo J. Vilys.
„Tikrai nustebinote. Labai liūdnai nustebinote“, – atsakė VRK narė Laura Martinaitytė.
„Aš tai priimu, kaip silpnos gynybos argumentą. Tai turbūt toks tas mano požiūris“, – komentavo VRK narė I. Milašiūtė.
Galiausiai balsuojant VRK pripažino, kad G. Nausėdos dalyvavimas laidoje buvo paslėpta politinė reklama.
„Matėme, kad balsavimas vieno balso persvara įvyko, ir, iš tikrųjų, abejonių ten per daug, kad būtų galima būtų sakyti, kad tai yra labai aiškus, vienareikšmiškas. Mes su juo nesutinkame, jį tikrai skųsime ir ruošime argumentus. – Kitaip tariant, keliausite į teismą? – Na, be abejo“, – atskleidė G. Nausėdos advokatas.
Nausėda tik per plauką išvengė ir solidžios piniginės bausmės. Buvo siūlymas jam liepti į valstybės biudžetą sumokėti laidos rengimo išlaidas – 18 tūkstančių eurų. Tačiau ši suma nebuvo pripažinta parama Nausėdai, todėl ir grąžinti Prezidentui pinigų nereikės.
„Mums reputacine prasme tai buvo tikrai, kaip sakant, didingi pasikalbėjimai, ir šventėm nemažai po pasikalbėjimų“, – atviravo M. Bertulis.
Prezidento rinkimai vyko pernai gegužę. Per juos G. Nausėda I. Šimonytę tiesiog nušlavė, surinko 74 procentus balsų.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.
liepia,ta jie daro.VRK turi buti nepriklausoma nei vienai partijai.