Generalinis prokuroras siūlo pirmiausia Vyriausybei ir Seimui apsispręsti, ar būtina ginti viešąjį interesą nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo LT“ byloje. Pasak Algimanto Valantino, tik po galėtų įsikišti ir prokuratūra.
„Mes esame teisinis įrankis valstybės rankose ir jeigu valstybė žino, ką daryti su savo turtu, ir jeigu reikia tam tam tikrų sprendimų, prokuratūra yra visada pasiruošusi tuos sprendimus daryti“, - antradienį Seime kalbėjo generalinis prokuroras.
Pasak A.Valantino, bandymas apginti viešąjį interesą nėra tik teisinis klausimas: „Yra labai daug ekonominių klausimų. Ieškinį teismui pareikšti nesudėtinga, o kas atsakys už pasekmes?“
Jo teigimu, kai kalbama, ar Atominės elektrinės įstatymas, leidęs steigti „Leo LT“, atitinka Konstituciją, prokuroras „šioje vietoje neturi galių ir kompetencijos veikti“.
„Jeigu valstybė mato, kad sutartys blogos ir valstybei nuostolingos, manau, ji turi rasti mechanizmų ir būdų, kaip tas sutartis pakeisti. Prokuratūra galėtų būti kaip instrumentas, jeigu kas pasakytų, kad reikia tai daryti“, - sakė prokuratūros vadovas.
Seimo Ekonomikos komiteto narys „tvarkietis“ Julius Veselka generaliniam prokurorui pasiūlė siekiant apginti viešąjį interesą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) ir gauti bei įvertinti dokumentus, ar „Leo LT“ steigimas neprieštarauja Konstitucijai.
Pasak parlamentaro, KT yra daug paliudijimų dėl „Leo LT“ steigimo aplinkybių, kurie leistų inicijuoti bylą dėl viešąjį intereso elektros ūkyje apgynimo.