• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis nežada naikinti ir nesmerkia savo pirmtako Dariaus Raulušaičio įsakymo, kuriuo buvo prailgintas kadencijos laikas 34 vyriausiesiems prokurorams ir jų pavaduotojams Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis nežada naikinti ir nesmerkia savo pirmtako Dariaus Raulušaičio įsakymo, kuriuo buvo prailgintas kadencijos laikas 34 vyriausiesiems prokurorams ir jų pavaduotojams Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo kilusi diskusija, dviprasmiška situacija - nuo kada reikės skaičiuoti kadencijos pradžią, dabar turim aiškią situaciją. Tie prokurorai, kurie kreipėsi prašydami aiškumo, matyt, buvo teisūs. Ir buvo įneštas tikslumas, nuo to niekas nesikeičia“, - BNS šią savaitę sakė generalinis E.Pašilis. Jis teigė, kad kadencijos pailgėjo tik 2-8 mėnesiais, ir negalima interpretuoti, kad išeidamas laikinasis prokuratūros vadovas „padarė paslaugą saviems - tiesiog buvo įneštas teisinis aiškumas“.

REKLAMA

E.Pašilis pažymėjo, kad rotacijos procesas prasidės jau šių metų pirmojoje pusėje. Generalinės prokuratūros internetinėje svetainėje viešai skelbiama, kad balandį baigiasi Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro Irmanto Mikelionio ir Baudžiamojo persekiojimo departamento vadovo Simono Slapšinsko kadencijos.

REKLAMA
REKLAMA

Generalinio prokuroro manymu, rotacija privalo vykti skaidriai, aiškiai ir tiksliai taip, kaip reglamentuoja įstatymai bei kiti teisės aktai, nes tik tokiu atveju jos taikymas iš tiesų bus naudingas institucijai. Prokuroras nuo pat pirmo savo karjeros laiptelio turi matyti perspektyvas ir jos turi motyvuoti jį dirbti kokybiškai, efektyviai, kaupti patirtį bei tobulinti savo kompetencijas. Rotacijos vykdymo principai taip pat turi atitikti visų suinteresuotų asmenų, tiek jau einančių rotuojamas pareigas, tiek ir tik pretenduojančių dalyvauti atrankose, teisėtus lūkesčius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E.Pašilis mano, kad padaryti pakeitimai vertintini kaip nežymūs ir nekeičiantys esmės, tačiau labai svarbūs siekiant, kad rotacija vyktų skaidriai ir teisėtai, nesukeliant institucijai bei visai visuomenei nepageidaujamų padarinių.

„Suprantama, kad vykdant tokio masto visos institucijos reformą ir pirmą kartą ėmus taikyti rotacijos principus, neišvengiamai kyla tam tikrų teisinių ginčų ir interpretacijų. Šiuo atveju ji buvo kilusi dėl to, nuo kada reiktų skaičiuoti kadencijos pradžią. Tačiau dabar jau turime aiškius atsakymus į tuo metu iškilusius dviprasmius klausimus, tad belieka jais vadovautis ir užtikrinti, kad toliau rotacijos vyktų skandžiai,“ – sakė E.Pašilis.

REKLAMA

Kaip skelbė naujienų agentūra BNS, tarnybą baigdamas D.Raulušaitis praėjusių metų gruodį prailgino 34 vyriausiųjų prokurorų kadencijas.

Gruodžio 9 dieną D.Raulušaitis pasirašė įsakymą, kuriuo pakeitė 2013 metų kovo mėnesio tuometinio generalinio prokuroro Dariaus Valio įsakymą ir daugiau nei trims dešimtims prokurorų pratęsė kadencijas iki 2017 metų gegužės - rugsėjo.

REKLAMA

Pagal anksčiau galiojusį D.Valio įsakymą 55 vyriausiųjų prokurorų kadencijos turėjo baigtis 2016 metų gruodžio 31 dieną. Pagal naująjį D.Raulušaičio įsakymą baigiančiųjų kadencijas kitų metų pabaigoje bus 21 prokuroras.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė lapkritį susitikime su Seimo valdyba yra sakiusi, jog 2016 turėjo baigtis net 55 vyriausių prokurorų ar jų pavaduotojų kadencijos ir turi prasidėti rotacijos procesas, o tai esanti viena priežasčių, kodėl negali būti vilkinamas Generalinės prokuratūros vadovo paskyrimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D.Raulušaičio įsakymas, pratęsęs kadencijas kelioms dešimtims prokurorų, priimtas atsižvelgiant į pačių prokurorų prašymus. Įsakyme minimi Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Ramučio Jancevičiaus, vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Anatolijaus Koržovo, specializuotų skyrių vyriausiųjų prokurorų Martyno Jovaišos, Ritos Aliukonienės, Marijaus Valantiejaus, Aleksandro Bukelio, Sonatos Galentienės prašymą, taip pat Vilniaus apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojų Eugenijaus Papučkos ir Juliaus Rėksnio prašymai.

REKLAMA

Aiškindama šį laikinojo generalinio prokuroro D.Raulušaičio sprendimą, Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė BNS yra sakiusi, kad prokurorų kadencijų klausimas buvo susijęs su 2011 - 2012 metų įvykdyta prokuratūros reforma.

„Tuo metu buvo įsteigtos atitinkamos pareigybės ir į jas paskirti prokurorai. Tačiau tam tikras atvejais susidarė dviprasmės situacijos, kėlusios klausimų, nuo kada turėtų būti skaičiuojama kadencijos pradžia. Po ilgų diskusijų ir teisinių ginčų, buvo priimtas galutinis sprendimas, kaip turėtų būti skaičiuojami kadencijų terminai“, - BNS aiškino E.Martinonienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų