• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujienų portalo tv3.lt skaitytoja teigė, kad tikrai nesididžiuoja savo poelgiu ir gailisi, todėl nori perspėti ir kitus vairuotojus. Ją pribloškė, kai sužinojo, kad iš policijos gavo baudą už trumpą naudojimąsi telefonu prie vairo, kai sustojo sankryžoje degant raudonam šviesoforo signalui. Policija praneša, kad jų duomenimis, per metus nustatoma per 50 tūkst. tokių pažeidėjų.

Naujienų portalo tv3.lt skaitytoja teigė, kad tikrai nesididžiuoja savo poelgiu ir gailisi, todėl nori perspėti ir kitus vairuotojus. Ją pribloškė, kai sužinojo, kad iš policijos gavo baudą už trumpą naudojimąsi telefonu prie vairo, kai sustojo sankryžoje degant raudonam šviesoforo signalui. Policija praneša, kad jų duomenimis, per metus nustatoma per 50 tūkst. tokių pažeidėjų.

REKLAMA

Policija įspėja, jeigu vairuodami netinkamai naudojotės mobiliuoju telefonu, jums gresia bauda nuo 60 iki 90 eurų, o jeigu antrą kartą būsite užfiksuotas darantis tokį pat pažeidimą, galite nuo 1 iki 3 mėn. netekti teisės vairuoti transporto priemonės.

Už kelių sekundžių pasižiūrėjimą į telefoną – bauda

Naujienų portalui tv3.lt moteris teigė, kad būtų nežinojusi, kad prie šviesoforo įrengtos kameros nufilmavo, kaip ji naudojasi automobilyje telefonu degant raudonam šviesoforo signalui, kol nepamatė, kad valstybinės mokesčių inspekcijos puslapyje (VMI), prisijungus prie paskyros gavo pranešimą apie policijos paskirtą baudą.

REKLAMA
REKLAMA

„Sužinojau, kad nusižengiau, kai vyras gavo baudą, nes mašina registruota ant jo. Aišku, jis informavo, kad aš tuo metu vairavau automobilį. Tada aš per VMI sistemą prisijungiau, kadangi jungiuosi kiekvieną mėnesį sumokėti mokesčius, žiūriu, kad bauda kabo.

REKLAMA

Baudos dydis buvo trisdešimt eurų [už pirmą prasižengimą pusę baudos], o apie patą faktą, kas ten nutiko, tai buvo tame laiške paminėta: Juodojo kelio g. sankryžoje prie šviesoforo vairuotojas naudojosi telefonu“, – papasakojo situaciją ji.

Anot moters, ji buvo trumpam pasiėmusi telefoną į rankas ir tik tada, kai sankryžoje automobilis stovėjo vietoje, šviečiant raudonam šviesoforo signalui. Kaip teigė liudininkė, ji sužinojo, kad reikia susimokėti baudą po poros mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano tas naudojimasis, aš telefonu nekalbu, nes laisvų rankų sistema automobilyje yra. Tiesiog buvo raudonos šviesos signalas ir aš paėmiau telefoną, matyt, žinutę atrašyt ar pažiūrėt, ką atrašė.

Realiai, tas naudojimasis buvo labai trumpas, nes aš vis pažiūriu, ar nedega žalia šviesa, ar jau važiuot. Ir kad tą sankryžą fotografuoja ir būtent aptinka žmones, naudojančius telefonu, tai iš baudos sužinojau. Paskui atkreipiau dėmesį, kad yra kamera ir kažką fotografuoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tą baudą gavau rugsėjo pabaigoje, o mane nufotografavo liepos 1 d., berods, tai irgi užtruko, kad tą baudą gaučiau. Vyro kolega toje pačioje sankryžoje panašiu metu taip pat gavo baudą“, – pasidalino moteris.

Psichologas atsako, kodėl taip žmonės išvis elgiasi

Psichologas Edvardas Šidlauskas įvardijo, kodėl žmonės sumąsto naudotis telefonais, kol vairuoja automobilį ir rizikuoja savo bei kitų gyvybėmis. Iš esmės, kaip jis įvardijo, tai yra kaip priklausomybė.

REKLAMA

„Jeigu žiūrėtume iš psichologijos perspektyvos, piktnaudžiavimas kažkokiomis priemonėmis, šiuo atveju telefonais, ar kokiomis nors medžiagomis, apibūdina priklausomybę. Žmogus, neracionaliai naudojantis telefoną, ar kažką kitą, piktnaudžiaudamas, kenkdamas sau, keldamas grėsmę sveikatai ar kitų sveikatai, rodo, kad jis nėra tuo metu adekvatus.

Pirma mano versija būtų, kad čia yra priklausomybė, žmogus neturi valios atsiplėšti. Jo tas racionalus mąstymas yra silpnesnis pralošti šitai traukai – paprastas paaiškinimas“, – komentavo ekspertas.

REKLAMA

Reikėtų geresnės reklamos, kuri atkreiptų vairuotojų dėmesį

Pasak psichologo, tam, kad būtų geriau atkreiptas žmonių dėmesys į naudojimosi telefonais bevairuojant pavojus, reikėtų geresnės sklaidos, kuri neapsiribotų paprastų reklamų kūrimu.

„Matyčiau tai kaip atskirą socialinės reklamos projektą, tiesiog platesniam kontekste projektą, kuris veiktų žmonių įsitikinimus.

Taip, galima kažkokiu lygmeniu paveikti (žmonių mąstymą reklamomis), ir truputėlį pakeisti požiūrį, padaryt jį sąmoningesnį, kad žmogus sąmoningiau vartotų technologijas, šiuo atveju – telefonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai turėtų būti ne pavienė žmogus iniciatyva, o specialistų grupė, darbo grupė, kuri taikytų terapinius metodus. Aš manau labai prasminga būtų“, – kalbėjo E. Šidlauskas.

Nuo praeitų metų pakeista naudojimosi telefonais automobiliuose tvarka

Kaip teigė Lietuvos policijos Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė, pagal įstatymą yra draudžiama naudotis telefonais, kol žmonės vairuoja. Tai galima daryti, kol automobilis, ar bet kokia kita transporto priemonė, stovi vietoje.  

REKLAMA

„Nuo 2023 m. gegužės 1 d. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse vairuotojams pakeista draudimo naudotis mobiliuoju telefonu rankomis formuluotė.

Vairuojant draudžiama naudotis mobiliuoju telefonu rankomis, išskyrus kelis atvejus: kai automobilis ar kita vairuojama transporto priemonė stovi; jei vairuojant mobiliojo ryšio priemonė valdoma laisvų rankų įranga ir telefonas yra specialiame laikiklyje; kai vairuojant mobiliojo ryšio priemonė valdoma naudojant transporto priemonės (laisvų rankų) įrangą, kuri įmontuota ant vairo, multimedijoje ar kitais būdais“, – rašė J. Liutkienė.

REKLAMA

Statistika: apie 50 tūkst. pažeidėjų kasmet ir baudų sumos

Anot J. Liutkienės, policijos duomenimis, per metus nustatoma per 50 tūkst. tokių pažeidėjų. Išsami naujausia statistika yra Lietuvos policijos internetiniame puslapyje, suradus „Kelių eismo taisyklių pažeidimų statistika“.

J. Liutkienė įvardijo, jeigu vairuodami netinkamai naudojotės mobiliuoju telefonu, jums gresia bauda nuo 60 iki 90 eurų, o jeigu antrą kartą būsite užfiksuotas darantis tokį pat pažeidimą, galite nuo 1 iki 3 mėn. netekti teisės vairuoti transporto priemonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patobulėjus dirbtinio intelekto sekimo sistema

Tv3.lt primena, kad dirbtinio intelekto (DI) technologijos įgauna vis didesnį pagreitį – skirtingi prietaisai gali ne tik užfiksuoti jūsų transporto priemonės valstybinius numerius, bet ir tai, ar užsisegėte saugos diržą, o galbūt ir naudojatės telefonu vairuodami.

Jungtinėje Karalystėje (JK) tokiems pažeidimams nustatyti išbandoma nauja įranga – DI technologija paremtos kameros, kurios jau dabar fiksuoja stulbinamus rezultatus, o šimtams pažeidėjų skiriamos baudos.

REKLAMAAutobilis.lt
viso labo es duomenų issigalioju apsauga veikia tik tarp durneliu? O visos kameros miestuose dirba policija nuotolių ?....žinoti ką...aš siūlau žmonėms su dronais žiūrėti per langus ką veikia policija ir kita biurokratiją...gal tada jie suvoks bent kažką...
gerai prie rusų. Mųsų name buvo tik du laidiniai telefonai ir nebuvo jokių problemų.
Man netik atvipo žandikaulis, bet apsisisiojau ir apsikakojau.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų