Prokuratūra teigia, kad G.Steponavičius iš koncerno „MG Baltic“ gavo pinigų, kurie buvo panaudoti padengti įsiskolinimams už Liberalų sąjūdžio ir paties Seimo nario veiklos viešinimui skirtus renginius.
Pats G.Steponavičius įtarimus kategoriškai atmeta - jis sako, kad verslininkai rėmė jo pilietinius projektus, šie pinigai nepasiekė partijos ir jis asmeniškai jokios naudos neturėjo.
„Klausimas įrašytas į antradienio darbotvarkę, sudarysime komisiją, jei jie nuspręs per dvi dienas dėl imuniteto, ketvirtadienį įdėsime į darbotvarkę klausimą dėl imuniteto“, – žurnalistams sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.
Premjero nuomonė
Seimas turi patenkinti prokuroro prašymą dėl Seimo nario opozicinio Liberalų sąjūdžio atstovo Gintaro Steponavičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo, teigia premjeras Saulius Skvernelis.
„Šiuo atveju yra įtariamas padarytas kriminalinis nusikaltimas, neturėtų Seimo nariai slėptis už teisinio imuniteto, kiek girdėjau ir pats G.Steponavičius pageidauja, kad imunitetas jam būtų panaikintas“, - antradienį interviu LRT radijui sakė Vyriausybės vadovas.
Prašymo pagrindas
Prokurorai G.Steponavičiaus imunitetą prašo panaikinti dėl galimo piktnaudžiavimo. Jie teigia turintys duomenų leidžiančių pagrįstai manyti, kad liberalas yra balsavęs dėl koncernui „MG Baltic“ naudingų teisės aktų priėmimo.
„Šiame ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad 2012–2016 metų kadencijos Seimo narys, Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojas ir šios politinės partijos Seime frakcijos seniūno pavaduotojas G.Steponavičius, priešingais Seimo nario tarnybos interesais, piktnaudžiaudamas Seimo nario tarnybine padėtimi ir turimais konstituciniais įgaliojimais, asmeniškai ne kartą bendraudamas su vieno verslo koncerno vadovu, tarėsi dėl lėšų, kuriomis neteisėtai buvo finansuota G.Steponavičiaus atstovaujama politinė partija, viena viešoji įstaiga, Gintaro Steponavičiaus paramos fondas bei šio Seimo nario rinkiminė kampanija“, – kreipimesi nurodo Generalinė prokuratūra.
G.Steponavičius atsisako trauktis iš parlamento, tačiau prašo panaikinti jo imunitetą, kad galėtų ginti teisinėmis priemonėmis.
Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo leidimo negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
Vykstant tyrimui dėl politinės korupcijos, pernai teisėsauga pateikė įtarimus buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento E.Kurlianskio paėmus per 100 tūkst. eurų kyšį už politinės partijos veikimą koncerno naudai.
Pareigūnai taip pat įtaria, kad R.Kurlianskis per tuometį Seimo narį buvusį „darbietį“ Vytautą Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius, kad šie taip pat veiktų koncerno interesų naudai.
Byloje įtarimai pateikti ne tik R.Kurlianskiui, bet ir pačiam koncernui „MG Baltic“.
Daugiau nei pusė milijardo eurų pajamų per metus gaunanti „MG Baltic“ yra viena didžiausių verslo grupių Lietuvoje. Ji valdo alkoholio, žiniasklaidos, nekilnojamojo turto, prekybos drabužiais, statybos, logistikos, informacinių technologijų, telekomunikacijų verslus.
„MG Baltic“ atstovai įmonei pareikštus įtarimus vadina prokuroro pitknaudžiavimu savo teisėmis ir psichologiniu spaudimu.