• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš pažiūros neblaivus atrodęs ir nelabai koordinuotai Seime šlaistęsis socialdemokratas Gintautas Mikolaitis iš partijos etikos sargų sulaukė tik papeikimo. Tai reiškia, kad jis lieka socialdemokratų partijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Partijos Etikos ir procedūrų komisija vertino tik tai, kad G. Mikolaičio nebuvo posėdžių salėje, kai premjeras Gediminas Kirkilas Seime pristatinėjo Vyriausybės veiklos ataskaitą bei savo elgesį aiškino vienas kitam prieštaraujančiais teiginiais.

REKLAMA

„Papeikimas yra antra pagal stiprumą nuobauda po šalinimo iš partijos“, - ketvirtadienį pasibaigus partijos Etikos ir procedūrų komisijos posėdžiui BNS aiškino komisijos vadovas Kęstutis Virbickas.

Pasak jo, papeikimo sulaukęs G.Mikolaitis nebus keliamas kandidatu vienmandatėje apygardoje rinkimuose į Seimą bei nebus įrašytas pirmosiose partijos sudaryto sąrašo gretose rinkimams daugiamandatėje apygardoje.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal Seimo rinkimų įstatymą, vienamandatėse rinkimų apygardose kandidatai gali išsikelti patys arba juos iškelia politinės partijos. G.Mikolaitis šiuo atveju neteko partijos paramos, jeigu rudenį sumanys dalyvauti parlamento rinkimuose.

Į dabartinį Seimą G.Mikolaitis yra išrinktas vienmandatėje Raseinių rinkimų apygardoje.

Galimai nuo alkoholio apsvaigęs G.Mikolaitis parlamente šlitinėjo praėjusį ketvirtadienį. Premjerui Gediminui Kirkilui iš tribūnos pristatant Vyriausybės veiklos ataskaitą, G.Mikolaitis, kuris atrodė praradęs orientaciją ir pasimetęs, net du kartus buvo išvarytas iš plenarinių posėdžių salės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį parlamentaro elgesį vertinusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, kad socialdemokratas pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą, jam rekomenduota arba „radikaliai“ pasitaisyti, arba atsisakyti parlamentaro mandato.

REKLAMA

Etikos sargai, kaip paskiri seimūnai, taip pat neatmetė galimybės, jog artimiausiu metu imsis rinkti parašus G.Mikolaičio apkaltai organizuoti. Pati komisija neturi teisės inicijuoti Seimo nario apkaltos, tai daryti gali ne mažiau nei 36 parlamentarų grupė. Apkaltos pagrindais gali tapti Konstitucijos arba priesaikos sulaužymas bei nusikaltimo padarymas.

REKLAMA

Pats G.Mikolaitis teigia praėjusį ketvirtadienį gėręs vaistus, o tikina alkoholį vartojęs tik išvakarėse. Tačiau jis pripažįsta jautęsis „nekoordinuotas“ ir „už savo būseną“ šį antradienį iš Seimo tribūnos viešai atsiprašė visų kolegų, o praėjusį penktadienį atsistatydino iš Raseinių skyriaus pirmininko pareigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2006 metais G.Mikolaitis padarė avariją Raseinių rajone, pabėgo iš įvykio vietos ir pas teisėsaugininkus pasirodė tik rytojaus dieną. Teisėsaugai nepavyko įrodyti, kad Seimo narys avariją padarė neblaivus, nors būta tokių įtarimų. Susitaikius su avarijoje nukentėjusiu asmeniu, G.Mikolaičiui skirta 3000 litų bauda.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų