• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras atmeta teiginius, neva socialinių išmokų indeksavimas yra gerai apgalvota valdžios viešųjų ryšių akcija. Tačiau jis pripažįsta, jog Vyriausybė paprasčiausiai gali neturėti finansinių galimybių didinti išmokas, atsižvelgus į infliaciją.

REKLAMA
REKLAMA

"Nesutinku (kad tai viešųjų ryšių akcija - BNS). Negalima priversti Vyriausybės, kuri atsakinga už biudžetą, iždą, priimti sprendimų, jei jų negalima priimti. Tuo požiūriu tai visiškai teisingai įdėtas mechanizmas", - interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė Gediminas Kirkilas.

REKLAMA

Prezidento vetuotas, tačiau Seimo dar kartą priimtas išmokų indeksavimo įstatymas numato, kad jos indeksuojamos atsižvelgus į Trišalės tarybos išvadas ir po Vyriausybės sprendimo, ar yra finansinių galimybių tai daryti.

Anot G.Kirkilo, Vyriausybė turės kompensuoti žmonėms šilumos ir maisto kainų brangimą.

"Visos Europos Sąjungos šalys imsis atitinkamų priemonių - klausimas, kaip tai daryti, ar vienkartiniais aktais, ar priimti tokį teisės aktą, kuris vadinamas indeksavimu. Europos Komisija nepataria tokių dalykų daryti, nes indeksavimas galbūt sukuria didesnius lūkesčius ir kiek daugiau veikia infliaciją, bet sprendimai dėl pensijų ir socialinių išmokų vistiek turi būti priimti", - kalbėjo premjeras.

REKLAMA
REKLAMA

Įstatymas numato, kad minimali alga, pensijos ir visos socialinės išmokos, taip pat pareigūnų, karių ir teisėjų valstybės pensijos nuo kiekvienų metų sausio 1 dienos turėtų būti didinamos ne mažesniu dydžiu nei prieš tai buvusių metų liepos mėnesio vidutinė metinė infliacija.

Vadovaujantis įstatymu, Vyriausybė jau nuo kitų metų sausio 1 dienos turėtų indeksuoti visas socialines išmokas ne mažiau nei 9,3 procento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokiu pat dydžiu turėtų būti indeksuojami ir minimalus valandos atlygis (MMA) ir minimalus darbo užmokestis (MDU), tačiau įstatyme numatyta, visos išmokos turi būti didinami tik tada, jei vidutinė metinė infliacija viršija 3 procentus.

Tačiau įstatymas palieka Vyriausybei teisę, atsižvelgiant į nacionalinio biudžeto ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto galimybes, pusei metų atidėti socialinių išmokų indeksavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų