Tyrimo duomenimis, šių metų pradžioje bendrininkų grupės, kurioje yra ir užsienio valstybių piliečių, apgauta Jungtinės Karalystės kompanija į Lietuvoje registruotos įmonės sąskaitą pervedė 180 900 eurų (624 105 Lt). FNTT pareigūnai nustatė, kad Lietuvoje registruotos bendrovės akcijų turi ir jai vadovauja Estijos Respublikos pilietis, kuris jau anksčiau buvo teistas Estijoje. Vilniuje registruota bendrovė realiai jokios veiklos nevykdo, neturi nei patalpų, nei darbuotojų, nemoka jokių mokesčių. FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai iš Jungtinės Karalystės vieno banko operatyviai gavo patvirtinančius duomenis, kad šimtatūkstantinė pinigų suma, pervesta į Lietuva, buvo atlikta apgaule ir neteisėtai.
Operacijos metu FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai sulaikė Estijos pilietį, mėginusį išsigryninti apgaule gautą didelę pinigų sumą. Kratų metu buvo rasta ir paimta 15 tūkst. eurų grynaisiais pinigais, banko išduotų atpažinimo priemonių bei užsienio valstybių bankų mokėjimo kortelės.
Siekiant užkirsti kelią pinigų legalizavimui, visoms piniginėms lėšoms – 180 900 eurų laikinai pritaikytas nuosavybės teisių apribojimas. Sulaikytam Estijos piliečiui pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo. Užtikrinant neatidėliotinų proceso veiksmų atlikimą, Vilniaus m. apylinkės teismo sprendimu Estijos piliečiui skirta kardomoji priemonė – suėmimas 3 mėnesiams.
Tęsiant šį ikiteisminį tyrimą aiškėja ir kitos galimos Estijos piliečio vadovaujamos bendrovės įvykdytos nusikalstamos veikos. Jau nustatyta, kad Estijos piliečio valdoma bendrovė 2014 metais iš vienos Vokietijoje veikiančios įmonės įsigijo prekių už daugiau kaip 2 mln. eurų, tačiau jų pirkimai ir pardavimai nebuvo deklaruoti ir nuo šių sandorių nesumokėti jokie mokesčiai.
FNTT Vilniaus apygardos valdyboje ikiteisminis tyrimas dėl socialinio inžinerinio sukčiavimo tęsiamas. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.
Direktorius Kęstutis Jucevičius