„5 proc., matyt, nėra realu“, - trečiadienį Konservatorių frakcijos nariams teigė R.Šadžius.
Jo teigimu, dabartiniai mokytojų atlyginimai neleidžia jų įtraukti į biudžetininkų, kuriems reikia pirmiausiai kelti algas, sąrašą.
„Prioritetas vis dėlto turėtų būti mažiausiai uždirbantys biudžetiniame sektoriuje - socialiniai, visuomenės sveikatos, ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kultūros darbuotojai“, - pridūrė ministras.
Pasak jo, mokytojų uždarbį galima būtų padidinti tik 2-3 proc.: „Matyt, eitų šneka apie mėginimą surasti papildomus asignavimus prie mokinio krepšelio užtikrinti 2-3 proc. atlyginimų augimą“.
Tačiau ministras pabrėžė, kad mokytojais reikia rūpintis, ne tik numatant daugiau lėšų algoms - reikia, kad ir patys pedagogai rastų, kaip pritaikyti savo jėgas privačiame sektoriuje, pritraukiant Europos Sąjungos fondų lėšų.
„Optimizuojant mokinių ir pedagogų santykį, suradus būdą paskatinti tuos žmones, kurie dabar dirba viešajame švietimo sektoriuje, rasti pritaikymą savo jėgų pirmiausia privačiame sektoriuje, tam naudojant Europos Sąjungos lėšas, Europos socialinio fondo paramą, galima būtų sunormalizuoti mokytojų atlyginimus - bent trečdaliu padidinti, bet iš esamų resursų. Tai, aišku, užims laiko“, - teigė R.Šadžius.
Ministras informavo, kad kitais metais ikimokyklinio ugdymo pedagogams papildomai numatyta 4,4 mln. eurų.
„Dėl visų kitų mokytojų biudžeto projekte padidinimas nėra įdėtas“, - patvirtino jis.
2016 metų valstybės biudžeto projekte švietimui numatyta 1,7 mlrd. eurų, arba 5 mln. eurų mažiau negu šiais metais.
Į kongresą Vilniuje trečiadienį susirinkę pedagogai iš visos Lietuvos reikalavo kelti atlyginimus. Tuo metu švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pabrėžė, kad padėtis iš esmės nesikeis nesumažinus mokytojų skaičiaus.