Ši nuostata dažnai buvo pasitelkiama draudžiant nepilnamečiams pateikti informaciją apie homoseksualius asmenis, šių žmonių porų gyvenimą. Pavyzdžiui, pasitelkus šią nuostatą Lietuvoje buvo atsisakyta platinti Neringos Dangvydės pasakų rinkinį „Gintarinė širdis“, mat joje kalbama apie socialinę atskirtį ir diskriminaciją patiriančias grupes – neįgaliuosius, imigrantus, homoseksualius asmenis, taip pat romus ar kitos odos spalvos bei rasės asmenis. Dviejose iš šešių pasakų buvo aprašomi tos pačios lyties veikėjų romantiniai santykiai.
Europos Žmogaus Teisių Teismas konstatavo, kad Lietuvos vidus teisėje nustatyti apribojimai vaikams gauti informaciją apie tos pačios lyties santykius, kai tokia informacija negali būti laikoma netinkama ar žalinga kitu pagrindu, nei vien seksualinė orientacija, rodo, jog valdžios institucijos teikia pirmenybę tam tikroms santykių rūšims ir šeimoms bei kad skirtingų lyčių santykius jos laiko socialiai priimtinesniais nei tos pačios lyties santykius.
Pasak Teismo, taip valstybės institucijos prisideda prie besitęsiančio stigmatizavimo, todėl tokie apribojimai nesuderinami su lygybės, pliuralizmo ir tolerancijos sąvokomis, būdingomis demokratinei visuomenei.
„NATO viršūnių susitikimas baigėsi. Vilnius ir visa Lietuva ne tik buvo svarbiausių sprendimų liudininkais, tačiau puikiai susitvarkė su visais iššūkiais taip darkart parodydama, kokia brandi demokratinio pasaulio dalis yra Lietuva. Neabejoju, kad šios brandos sudėtine dalimi, kurią savo Vilniuje kalboje paminėjo ir JAV prezidentas Joe Biden, turi būti siekis užtikrinti žmogaus teises visiems“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė E. Dobrowolska.
„Šiandien Teisingumo ministerija pateikė derinimui Lietuvos nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo projektą, kuriuo atsisakoma nuostatos, neatitinkančios žmogaus teisių standarto. Atėjo laikas ištaisyti reguliavimo klaidą, kuri lėmė Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą, kuriuo pripažinta, kad Lietuva pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 10 straipsnį (saviraiškos laisvė). Tikiu, kad galime būti vienu žingsniu arčiau laisvės ir pagarbos bei vienu žingsniu toliau Vengrijos (vienintelės ES, turinčios analogišką reguliavimą)“, – pridūrė ministrė.
Pasak jos, verta prisiminti ir tai, kad Konstitucinis Teismas jau yra pasisakęs apie tai, kad konstitucinė šeimos samprata negali būti kildinama tik iš santuokos instituto.
„Jau NATO viršūnių susitikimo priėmimuose matėme, kad visų, net valstybės vadovų šeimos būna įvairios. Nes visos šeimos yra skirtingos. Ir visos jos vertos pagarbos“, – reziumavo E. Dobrowolska, netiesiogiai paminėdama, kad į NATO vadovų susitikimą Liuksemburgo premjeras Xavieras Bettelis atvyko su savo sutuoktiniu su sutuoktiniu Gauthieru Destenay.