Evaldą Jurkevičių stebina, kad masinei psichozei dėl priešlaikinių Seimo rinkimų pasiduoda ir kai kurie valdančios koalicijos nariai, kurie nėra pabėgę į opozicijos gretas.
Pasak parlamentaro, Lietuva jau turėjo precedentą – priešlaikinius Seimo rinkimus 1992 metais. Atkuriamasis Seimas, išrinktas ,1990 metais, po dviejų su puse darbo metų ryžosi priešlaikiniams rinkimams. Kuo tai baigėsi? Sąjūdis triuškinančiai pralaimėjo, į valdžią sugrįžo kompartijos nomenklatūra, save vadinanti Lietuvos demokratine darbo partija, gavusi 71 balsą iš 141.
Per 1992-1996 metų Seimo kadenciją buvo išgrobstytas Lietuvos laivynas, dirbtinai sukelta bankų krizė, bankrutavo trys ketvirtadaliai žemės ūkio bendrovių. Visa tai vyko, nors nebuvo jokios pasaulinės krizės. Šalyje tuo metu nebaudžiamai siautėjo nusikalstomos grupuotės, įgijusios finansinius svertus per tokius koncernus kaip EBSW. Neregėtus mastus įgavo korupcija. Privatizacija virto prichvatizacija. Valstybės turtas buvo perplukdomas į privačias rankas net nesumokėjus ir simbolinės sumos už neindeksuotą, nuvertėjusį turtą.
Dabartinis Seimas, kuris nuo šių metų lapkričio 17 dienos pradės antrus savo veiklos metus, taip pat raginamas skelbti priešlaikinius rinkimus. Nekeista, kai tokių žygių imasi opozicija. Ji susikrovė politinį kapitalą, naudodamasi sunkmečiu, kai valdančiai koalicijai teko priiminėti nepopuliarius sprendimus: mažinti pensijas, pašalpas, atlyginimus, didinti mokesčius, skolintis pasaulio rinkose pinigų valstybės biudžeto deficitui dengti.
Tačiau Evaldui Jurkevičiui keista tai, kad opozicija randa priešlaikinių rinkimų šalininkų valdančioje koalicijoje.
Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Vytautas Grubliauskas ragina pasirašyti elektroninę peticiją dėl pirmalaikių Seimo rinkimų surengimo. Politikas teigia pasirašysiąs ir „darbiečių“ inicijuojamą Seimo nutarimo projektą šiuo klausimu.
Vytautas Grubliauskas mano, kad pirmalaikiai rinkimai būtų gera proga partijoms pasitikrinti, kaip alsuoja žmonės, kaip plaka visuomenės pulsas.
„Manau, kad šioje gėdingoje ir negarbingoje situacijoje liko tik vienintelė garbinga išeitis, o būtent pirmalaikių Seimo rinkimų kelias“, - teigiama liberalo viešame kreipimesi. Taip jis įvertino praėjusią savaitę Seime įvykusį apkaltos procesą, per kurį buvo panaikintas Lino Karaliaus mandatas, o Aleksandras Sacharukas savąjį išsaugojo, nors Konstitucinis Teismas abu šiuos Seimo narius pripažino šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius priesaiką.
„Kolega, klaipėdietis Vytautas Grubliauskas turbūt supainiojo politiką su džiazu. Muzikuojant įmanomos įvairiausios improvizacijos – net pačios netikėčiausios. Tačiau politikoje įprasta pačiais svarbiausiais klausimais tartis su kolegomis. Paleisti Seimą ir rengti pirmalaikius rinkimus taip pat svarbu kaip ir sudaryti Vyriausybę“, - sakė Evaldas Jurkevičius.
Evaldas Jurkevičius visiems, kurie nori priešlaikinių Seimo rinkimų, primena, kad parlamento rinkimai 2008 metais kainavo 26,3 mln. litų.
„Ir jeigu ta suma kai kam atrodo nedideli pinigai, tai norėčiau palyginti, kad už tokius pinigus galima pastatyti 340 socialinių butų, kurių verkiant reikia 2000 klaipėdiečių, laukiančių beviltiškai ilgose eilėse valdiško būsto“, - sakė parlamentaras.
Pasak Evaldo Jurkevičiaus, parlamentarai, užsigeidę priešlaikinių rinkimų, arba norintys kaip Vytautas Grubliauskas po tokių politinių sukrėtimų pasitikrinti, ar jais rinkėjai dar pasitiki, gali tuoj pat atsistatydinti ir vėl bolatiruotis į atsiradusias vakancijas.
„Tai ir mažiau kainuos, ir ambicijos bus patenkintos. O aš manau, kad mus išrinko ketveriems metams. Iš kurių dveji buvo skirti sustabdyti krizę. Su šiuo uždaviniu susidorojome. Dabar, kai galime spręsti strateginius uždavinius, kurie turės reikšmės dešimtmečiams, išsilakstyti, pradėti naują rinkimų kampaniją – tiesiog kvaila“, - įsitikinęs Seimo narys.