Ketvirtadienį sostinėje veikė Gyvoji biblioteka stereotipams laužyti, kurioje knygos buvo žmonės, o skaitymu tapo dviejų žmonių pokalbis.
Ar tikrai feministė neskuta kojų, rusas slapta galvoja, kad Lietuva – tai Rusijos žemė, o pankas smirda? Kampanijos „Visi skirtingi – visi lygūs“ organizatoriai vilniečiams ir miesto svečiams suteikė galimybę iš pirmųjų lūpų patirti, kad žydas nebūtinai yra apsukrus ir protingas, čigonas negimęs būti apsukriu vagimi, o turkas Lietuvos merginų gali ir nevilioti.
Mergina gotė pasakoja, kad gotas – tai ne kapinių niokotojas.
Vilniaus mokytojų namų kiemelyje veikė Gyvoji biblioteka, kur „knygomis“ trumpam buvo virtę dažniausiai stereotipų aukomis tampantys mažumų ir subkultūrų atstovai, neįgalieji ir kitaip mąstantys. Kiekvienas bibliotekos svečias galėjo iš katalogo pasirinkti tikrą asmenį: musulmoną arba žydą, gėjų ar lesbietę, metalistą arba grafiti artistą ir su juo akis į akį pasišnekėti apie būdingiausias etiketes, lipinamas šiems žmonėms apibūdinti.
Gyvosios bibliotekos dalyviai. Valdo Malinausko (LSS) nuotr.
„Mes šitą dieną pavadinome diena, kai tu gali keisti savo požiūrį: galima susitikti su skirtingų grupių žmonėmis, klausti jų, ko nori“, – sakė renginio organizatorė Rūta Ruolytė.
Organizuoti renginį padėjo jaunuoliai iš dar šešių Europos šalių, kurie į Vilnių atvažiavo diskutuoti apie neįgaliųjų padėtį.
Lankytojų pastebėjimu, renginys pasisekė, mat norint „paskaityti“ knygą reikėjo ir eilėje pastovėti.