• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio žiniasklaida praneša, kad per dalį Pietų Europos nusirito karščio banga, o artimiausiomis dienomis gali būti užfiksuota net rekordinė temperatūra. Tikimasi, kad kai kuriose Ispanijos, Prancūzijos, Graikijos, Kroatijos ir Turkijos dalyse temperatūra viršys 40 laipsnių. Europa išgyveno karščiausią savaitę per maždaug 125 000 metų.

Užsienio žiniasklaida praneša, kad per dalį Pietų Europos nusirito karščio banga, o artimiausiomis dienomis gali būti užfiksuota net rekordinė temperatūra. Tikimasi, kad kai kuriose Ispanijos, Prancūzijos, Graikijos, Kroatijos ir Turkijos dalyse temperatūra viršys 40 laipsnių. Europa išgyveno karščiausią savaitę per maždaug 125 000 metų.

REKLAMA

Italijoje temperatūra gali siekti 48,8 laipsnių. Raudonasis pavojaus signalas paskelbtas dešimtyje miestų, įskaitant Romą, Boloniją ir Florenciją.

Antradienį Šiaurės Italijoje nugriuvęs mirė keturiasdešimtmetis vyras. Italijos žiniasklaida pranešė, kad 44 metų darbininkas dažė pėsčiųjų perėjų linijas Lodi mieste netoli Milano, kol nuo karščio nugriuvo. Jis buvo nuvežtas į ligoninę, kur vėliau mirė.

Žmonėms patariama per dieną išgerti ne mažiau kaip du litrus vandens ir vengti kavos bei alkoholio, kurie dehidratuoja.

Italijos meteorologijos draugija sako, kad per kelias ateinančias dienas, turėtų susidaryti dar ekstremalesnės sąlygos. 

REKLAMA
REKLAMA

Ekstremalus karštis ir Ispanijoje

Ispanijoje jau kelias dienas tvyro iki 45 laipsnių karštis, o naktimis temperatūra didžiojoje šalies dalyje nenukrisdavo žemiau 25 laipsnių. ES misijos „Copernicus Sentinel“ užfiksuota palydovinė nuotrauka atskleidė, kad antradienį žemės paviršiaus temperatūra Estremadūros regione pasiekė 60 laipsnių.

REKLAMA

Andalūzijos regiono vyriausybė pradėjo teikti pagalbos telefonu paslaugą nuo karščio nukentėjusiems žmonėms. Nuo birželio pradžios jie sulaukė 54 000 skambučių.

Jungtinės Karalystės nacionalinė meteorologijos tarnyba teigia, kad penktadienį temperatūra bus aukščiausia. Didelėje Pietų Europos dalyje temperatūra gali būti nuo 40-ies arba galbūt ir aukštesnė.

Italijos orų prognozių specialistai įspėja, kad kita karščio banga, pavadinta „Charono“ vardu, pagal graikų mitologiją, vėl pakils iki 43 laipsnių Romoje ir iki 47 laipsnių Sardinijos saloje.

REKLAMA
REKLAMA

Karšta ne tik Europoje

Šią vasarą kai kuriose Kanados ir JAV dalyse, taip pat visoje Azijoje, įskaitant Indiją ir Kiniją, buvo sumušti temperatūros rekordai. Atlanto vandenyno jūros temperatūra pasiekė rekordines aukštumas, o Antarktidos jūros ledo plotas yra mažiausias kada nors užfiksuotas.

Užsienio žiniasklaida praneša, kad toliau bus dar karščiau. Ramiojo vandenyno atogrąžų zonoje vystosi El Ninjo orų modelis. Dėl jo temperatūra vidutiniškai pakyla apie 0,2 laipsnių. Tai gali atrodyti nedaug, tačiau pridėjus maždaug 1,1 laipsnio, dėl klimato kaitos vidutinė temperatūra visame pasaulyje padidėjo maždaug 1,1 laipsniu, pavojingai artėjame prie 1,5l laipsnio ribos, kurią pasaulis susitarė stengtis išlaikyti žemesnę nei 1,5 laipsnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad pirmoji liepos mėnesio savaitė buvo karščiausia savaitė nuo tada, kai buvo pradėti registruoti duomenys, mat mokslininkai, gali įvertinti daugiau nei milijono metų senumo temperatūrą. Šie duomenys rodo, kad pastaroji savaitė buvo karščiausia per maždaug 125 000 metų. Tai buvo geologinis laikotarpis, žinomas kaip Eemo periodas, kai Temzėje gyveno hipopotamai, o jūros lygis buvo maždaug 5 m aukštesnis.

Šiurpi statistika – dėl karščio Europoje kasmet miršta tūkstančiai žmonių

Naujausi tyrimai rodo, kad pernai Europoje dėl karščio mirė 61 672 žmonės. Barselonoje įsikūrusio instituto tiriančio pasaulio sveikatą, duomenimis, daugiausia mirčių dėl karščio įvyko Italijoje – 18 010, Ispanijoje – 11 324, Vokietijoje – 8 173. Baiminamasi, kad šią vasarą dėl karščio gali mirti kur kas daugiau žmonių.

Ekspertai teigia, kad klimato kaita reiškia, kad dabar jau įprasta patirti rekordines temperatūras. Pasak orų pranešėjo Darreno Betto, šiuo metu nėra jokių požymių, kad karštis Pietų Europoje artimiausiu metu pasieks Jungtinę Karalystę. Liepa Jungtinėje Karalystėje buvo šiek tiek drėgnesnė nei įprastai, o temperatūra buvo gana žema. Tačiau tai labai skiriasi nuo birželio mėnesio, kuris Jungtinėje Karalystėje buvo pats šilčiausias per visą istoriją, o tai, pasak meteorologijos tarnybos, yra „klimato kaitos pėdsakas“.

ziauriai blogai bus siemet net 3 dienos virs normalios 25 temperaturos ... kas dabar bus klimatas kaista :DDD
anksčiau buto langai į šiaurę buvo trūkumas, dabar tampa privalumu :)
Eik ruski pačiulpsi putinui nuokruša tu išsigimęs gaidy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų