Europos parlamente dirbanti Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, kad jai yra tekę išgirsti tokių europarlamentarų pasisakymų.
"Pykti dėl to tikrai nereikėtų. Geriau pasinaudoti pasitaikiusia galimybe (pirmininkavimu - aut. past.) ir visiems aiškiai parodyti, kur yra Lietuva ir kokie žmonės ten gyvena", - teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Balsas.lt pašnekovė pridūrė, kad Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungai (ES) yra istorinė galimybė: "Tai reiškia, kad Lietuva kaip valstybė gali diriguoti visam ES procesui. Bet viskas vyksta profesionaliai. Rimtesnių priekaištų nesulaukėme.
Nors anksčiau buvo valstybių, kurios kažko nesugebėdavo padaryti ir prašydavo pagalbos iš kitų valstybių. Lietuvai kol kas sekasi tvarkytis puikiai. Žinoma, jeigu prireiks, tada pagalbos bus prašoma."
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė pasakojo, kad didžiausias darbas vyksta įvairiose darbo grupėse: "Pirmininkavimui buvo aktyviai ruošiamasi. Toks darbas reikalauja daug energijos. Pirmininkaudamas negali atstovauti savo interesams. Nebent tik neoficialiuose pokalbiuose. Todėl kaip pirmininkaujanti šalis esame šiek tiek apriboti."
Balsas.lt pašnekovė teigė, kad Lietuvos europarlamentarams iš esmės darbų pobūdis pirmininkavimo laikotarpiu nepasikeitė:
"Nepasakyčiau, kad mums kažkas pasikeitė kaip parlamentarams. Pirmininkavimo ES metu tiesiog daugiau užsiimame renginiais bei įvairiomis su Lietuva susijusiomis diskusijomis. Kviečiame kolegas aplankyti Lietuvą. Kad pamatytų, pajaustų ryšį.
Kaip ten bebūtų, bet net ir tarp europarlamentarų pasitaiko tokių, kurie sako: "Taip, aš buvau Lietuvoje. Labai graži šalis ir ypač sostinė Ryga". Vien iš to, kai kažkas sužino, kur yra Lietuva - jau yra tam tikras pasiekimas. Pirmininkavimas turi daug pliusų. Jeigu viskas bus atlikta kokybiškai, tada mūsų šalies specialistų reitingai taip pat pakils."
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė pridūrė, kad visi yra suinteresuoti, jog bendri ES sprendimai neužtruktų. "Būtent spartus sprendimų priėmimas - esminis pirmininkavimo kriterijus. Yra jautrių klausimų, tokių kaip tam tikrų tabako gaminių draudimas. Šiuo metu kaip ir yra bendras šalių sutarimas, tačiau gali atsirasti kažkas, kas nuspręstų blokuoti sprendimą. Tada jau pirmininkaujanti šalis turėtų nuraminti kilusias aistras, kad procesas pajudėtų į priekį", - teigė balsas.lt kalbinama europarlamentarė.