Tai išaiškino pirmadienį posėdžiavusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Į šią komisiją patarimo kreipėsi Vytauto Didžiojo universitete politikos mokslų krypties doktorantūroje nuo 2021 metų studijuojantis Seimo narys socialdemokratas Tomas Martinaitis.
Pasak Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkės Aušrinės Norkienės, Seimo narys doktorantas neturi teisės gauti stipendijos, negali būti įdarbintas ir užsiimti pedagogine veikla.
„Informuosime Seimo narį, kad galima tik kūrybinė veikla, todėl doktorantūros studijų planas turi būti sudarytas atsižvelgiant į Seimo nariui tenkančius apribojimus”, – komisijos posėdyje sakė A. Norkienė, primindama Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimą.
Jai pritarė Seimo narys Arminas Lydeka, primindamas, kad asmeniškai prieš porą dešimtmečių yra buvęs panašioje situacijoje su savo doktorantūra.
Pasak jo, disertaciją gali rašyti bet kuris Seimo narys neakivaizdžiai savo laisvalaikiu ir paskui ją apsiginti.
„Tačiau turėti doktorantūros nutartį su valstybės finansavimu neįmanomas dalykas. Jau praeitose kadencijose apie tai daug diskutuota ir kalbėta. Reikėtų tik tinkamai Seimo nariui paaiškinti tą situaciją, kad jis negali vykdyti nei mokslinės veiklos, nei pedagoginės, jis negali būti etatiniu doktorantūros studijų atstovu, negali dalyvauti toje sistemoje kaip Seimo narys”, – sakė A. Lydeka.
Pasak jo, situacija yra labai paprasta: Seimo nariui jokios papildomos pajamos negalimos, išskyrus kūrybinę veiklą, o disertacijos rašymas nėra kūrybinė veikla.
Už tokį išaiškinimą vienbalsiai balsavo 10 posėdyje dalyvavusių etikos sargų.
Vytauto Didžiojo universitete doktorantūroje stidijuojantis buvęs Akmenės rajono savivaldybės vicemeras T. Martinaitis į Seimą išrinktas vienmandatėje Žemaitijos šiaurinėje rinkimų apygardoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!