Kaip po prezidento susitikimo su Sveikatos ekspertų taryba pasakojo ji, buvo grįžta prie klausimo, kuris keltas jau prieš gerą mėnesį – tai virusologinės stebėsenos klausimas.
„Jau ne kartą nuskambėjo, kad per tą mėnesį susiduriama su situacija, kad yra identifikuotos kelios Covid-19 atmainos, kurių kilmė siejama su keliomis šalimis, kur jos identifikuotos.
Ir jos kelia rūpestį dėl genomo mutacijų ir dėl viruso tam tikrų savybių, kurios gali pakeisti ir epidemiologinę situaciją tam tikru laipsniu. Nes dabar, galvojant apie pirmą metų pusmetį, kai vakcinuotos populiacijos dar neturime tokio skaičiaus, kokio norėtume, ir esantį griežtą karantiną, matome epidemiologinę situaciją keičiantis gana palankia linkme“, – kalbėjo E. Sužėdielienė.
Tačiau, pabrėžė ji, virusologinės situacijos pokyčių pamiršti negalima.
„Ir dar kartą buvo keltas klausimas, kad artimiausiu metu reikia turėti patvirtintą viruso genominių tyrimų programą, kuria būtų įgyvendinta sisteminga viruso variantų atsiradimo ir plitimo stebėsena Lietuvoje. (...)
Kalbame apie genominius tyrimus, viruso genomo sekoskaitą, būtinybė kuo greičiau patvirtinti tokią programą“, – aiškino profesorė.
Ji pažymėjo, kad kol kas šie tyrimai vykdomi labai nedidelėmis apimtimis.
Naujų atvejų – vėl žemiau tūkstančio
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 717 naujų COVID-19 ligos atvejų, mirė 21 žmogus, antradienį pranešė Statistikos departamentas.
Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos septynios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 168 tūkst. 708 žmonės.
Nuo koronaviruso iš viso mirė 2494 žmonės.
Statistikos departamentas trečiadienį nepateikė duomenų apie per parą pasveikusius, šiuo metu dar sergančius ir jau pasveikusius žmones.
Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti 50 tūkst. 933 žmonės, abiem dozėmis – 2460 žmonių.
Praėjusią parą šalyje atlikti 7057 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 818 tūkst. 5.