"Europos Komisija atidžiai seka su lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų diskriminacija susijusią padėtį valstybėse narėse ir nedvejodama reaguos, kai atsiras spręstinų klausimų, priklausančių Europos Sąjungos kompetencijos sričiai", - interviu dienraščiui "Lietuvos rytas" sakė EK pirmininkas.
Tai J.M.Barroso sakė paklaustas apie Lietuvos mėginimus neleisti seksualinių mažumų eitynių Vilniaus centre, mėginimus uždrausti abortus, lyties keitimo operacijas, europinius dokumentus prieš smurtą šeimoje.
Anot EK pirmininko, 2010 metais Europos Komisija jau kreipėsi į Lietuvos Vyriausybę ir reiškė susirūpinimą dėl įvairių trukdžių ir nesklandumų, susijusių su tuo metu taip pat planuotomis homoseksualų eitynėmis.
"Europos Komisija neturi teisinės galios kištis į viešų susirinkimų organizavimo tvarką valstybėse narėse, tačiau pačių valstybių teisės aktais ir tarptautiniais įsipareigojimais yra reikalaujama, kad jos gerbtų pagrindines teises. Europos Komisija visiškai pasitiki visų valstybių narių noru tai daryti", - teigė jis.
Interviu J.M.Barroso taip pat buvo klausiama apie Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės galimybes užimti kurį nors iš aukščiausių ES postų, jei ji to imtų aiškiai siekti. EK pirmininkas teigė negalintis vertinti potencialių kandidatų, pavyzdžiui, į Europos Komisijos pirmininko pareigas.
"Iki Komisijos kadencijos pabaigos liko 16 mėnesių, ir aš visą dėmesį skiriu svarbiems darbams, kuriuos dar turime atlikti. Asmeniškai prisimenu didelį D.Grybauskaitės indėlį į Europos Komisijos darbą, kai 2004-2009 metais ji ėjo už ES biudžetą atsakingo Europos Komisijos nario pareigas. Po toji buvo išrinkta Lietuvos prezidente, labai sėkmingai vadovavo šaliai per ekonomikos ir finansų krizę. Esu įsitikinęs, kad ji sėkmingai dirbs ir toliau", - sakė jis.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.