Šeštadienį daugiau kaip šimtas dviračių entuziastų dalyvavo pirmajame nemokamame dviračių žygių ciklo „Keliauk su Neptūnu“ ture po Dzūkijos nacionalinio parko apylinkes. Žygio metu pristatyta pirmoji iš šešių naujų, specialiai paženklintų, unikalių dviračių trasų Dzūkijos nacionaliniame parke. Likusieji penki žygiai vyks liepos-rugpjūčio mėnesiais.
26 kilometrų ilgio pažintiniame dviračių žygyje dalyvavo daugiau nei šimtas dviratininkų. Jo metu dviratininkams buvo suteikta proga išvysti vienus iš gražiausių Dzūkijos nacionalinio parko objektų – Skroblaus, Grūdos upes, „Skerdzimų pievą“, „Antončiko šaltinį“, Bakanauskų ežerą, „Bobos daržo šaltinį“. Keliautojus lydėjo ir su žymiausiais parko lankytinais objektais supažindino Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojai.
Po dviračių žygio dalyvių energiją atstatė dzūkiška grikių košė, voveraičių sriuba ir natūralus mineralinis vanduo. Keliautojai taip pat turėjo galimybę tiesiai iš Dzūkijos išsiųsti atvirlaiškį savo draugams šventiniu paštu bei įsigyti rankų darbo naminių sūrių, gaminamų iš Dzūkijoje auginamų karvių bei avių pieno.
Ne vienas žygio dalyvis tvirtino supratęs, kad susipažinti su kerinčią Dzūkijos gamtą geriausia yra keliaujant dviračiu – niekur neskubant, kvėpuojant gaiviais pušynais ir pievomis, stabtelint išsimaudyti gaiviuose upeliuose, gėrintis smėlėtais miško keliukais, bendraujant su krašto žmonėmis.
„Dzūkijos gamta, istorija, kultūrinis bei etnografinis paveldas yra ypač gausus. Šiandien kartu įveikėme nemažą atstumą ir aplankėme įstabaus grožio unikalius Dzūkijos kampelius. Tačiau pažinti šią vietovę per vieną dieną yra tiesiog neįmanoma, todėl džiaugiuosi, kad dar penkis vasaros šeštadienius galėsime mėgautis gamta, važiuodami kruopščiai apgalvotais bei specialiais ženklais pažymėtais skirtingais maršrutais“, – įspūdžiais sėkmingai įveikus pirmąjį dviračių žygių etapą dalinosi projekto iniciatorius ir UAB „Neptūno vandenys“ direktorius Gintas Petrus.
Kitas dviračių žygių ciklo etapas įvyks liepos 7 dieną ir prasidės 11.00 val. Marcinkonyse. Jo metu dviratininkų laukia daugiau iššūkių pareikalausianti trasa – iš viso planuojama įveikti 39 kilometrus, kurie pradžioje vingiuos pro unikalias žemynines kopas, vėliau pasieks ypatingai akylai saugomo Čepkelių valstybinio rezervato mokomąjį taką, drevinės bitininkystės pažintinį taką, etnografinį Musteikos kaimą, Grūdos upę, kurioje bus galima atsigaivinti, bei „Bobos daržo“ šaltinį Margionyse.
Norintys dalyvauti žygiuose kviečiami atvykti į Marcinkonis savo transportu arba traukiniu. Neturintys dviračių, bet norintys dalyvauti žygyje taip pat neturėtų nusiminti. Kartu su dviratininkais kiekvieno žygio metu keliaus ir „Keliauk su Neptūnu“ partneris „Velo-City“ (www.velo-city.lt), suteiksiantis galimybę iš anksto užsirezervavus dviratį išsinuomoti vietoje. „Velo-City“ atstovai taip pat pagelbės iškilus techninėms problemoms.
Daugiau informacijos apie pažintinį dviračių žygių ciklą „Keliauk su Neptūnu“ bei registracijos formą į nemokamus žygius galima rasti adresu www.neptunas.lt/dzukija/ .
Apie dviračių žygių ciklą
„Keliauk su Neptūnu“ dviračių žygių ciklas iš viso susideda iš šešių žygių, kurie vyks vasaros šeštadieniais Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Iš likusių penkių žygių, 4 startuos 11.00 val. prie Marcinkonių lankytojų centro. Paskutinis žygis (rugpjūčio 11 d.) prasidės 11.00 val. nuo lankytojų centro, esančio Merkinėje.
Liepos 7 d. 39 km žygis „Čepkelių raisto pakraščiais“ (Marcinkonys-Čepkeliai-Musteika-Margionys-Marcinkonys).
Liepos 14 d. 35 km žygis „Dzūkijos šilų kaimai“ (Marcinkonys-Lynežeris-Kašėtos-Zervynos-Marcinkonys).
Liepos 28 d. 30-42 km žygis „Ūlos akies“ beieškant“ (Marcinkonys-Zervynos-Ūlos akis-Žiūrai-Marcinkonys).
Rugpjūčio 4 d. 27-36 km žygis „Dainavos krašto lobiai“ (Zervynos-Trakiškiai-Puvočiai-Marcinkonys).
Rugpjūčio 11 d. 15 km žygis „V. Krėvės takais“ (Merkinė-Subartonys-Samuniškės-Merkinė).
Apie Dzūkijos nacionalinį parką
Dzūkijos nacionalinis parkas – didžiausia saugoma teritorija Lietuvoje (58 519 ha), kurio 90,7 proc. dengia pušynai. Parkas pasižymi poledynmečio upių ir vėjų sukurtais kraštovaizdžiais, jame gausu šaltinių ir sraunių šaltvandenių upių.