• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Priklausomybės ligų centrui paskelbus tyrimo apie lietuvių rūkymo įpročius rezultatus, apie tai, kaip atsikratė šio žalingo įpročio, papasakojo ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Priklausomybės ligų centrui paskelbus tyrimo apie lietuvių rūkymo įpročius rezultatus, apie tai, kaip atsikratė šio žalingo įpročio, papasakojo ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

Tyrimas parodė, kad rūkančiųjų skaičius yra pakankamai didelis ir daug gyventojų net neketina mesti rūkyti. Paklaustas, ar įmanoma spręsti šią problemą ir mažinti rūkymo mastus, ministras pateikė savo pavyzdį.

„Taip, įmanoma spręsti šias problemas. Aš gyvenime 7 metus rūkiau ir mečiau. Ir tai yra įmanoma. Ir labai gailiuosi. Reikia save motyvuoti, pagalvoti apie savo vaikus, artimuosius“, – žurnalistams kalbėjo jis.

A. Dulkys pasakojo vieną dieną suvokęs, kad daugiau tikrai neberūkys.

„Žinokit, vieną mėnesį, vieną dieną aš jau buvau metęs rūkyti, grįžau iš tam tikros šventės bare ir kabinau švarką. Ir buvo toks blogas jo kvapas ir supratau, kad gyvenime daugiau niekada neberūkysiu nes kol rūkiau, nesupratau, koks esu aplinkiniams. Tai labai motyvuoja“, – sakė ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei pusė nenori atsikratyti rūkymo

Dauguma rūkančiųjų vartoja tradicinius tabako gaminius, didžioji dalis nurodo nenorintys atsisakyti rūkymo, rodo Lietuvos priklausomybės ligų instituto užsakymu atlikta „Vilmorus“ apklausa.

REKLAMA

Apklausos metu nerūkantys nurodė 56,5 proc. respondentų, rūkantys tradicinius gaminius bent kartą per mėnesį nurodė 36,2 proc., netradicinius gaminius rūko 10,2 proc. apklaustųjų.

36,2 proc. respondentų nurodė norintys atsisakyti tradicinių tabako gaminių, elektroninių cigarečių ar kaitinamojo tabako ir panašių gaminių, tačiau didžioji dalis – 51,4 proc. – nurodė nenorintys mesti rūkyti, neapsisprendę – 12,4 proc.

REKLAMA
REKLAMA

„Liūdniausia, kad apie pusė suvirš atsakė, kad nenorėtų atsisakyti rūkymo“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė instituto asocijuotas ekspertas, psichiatras Jaunius Urbutis.

Apklausos duomenimis, rūkantieji tradicinius tabako gaminius nurodė, kad dažniausiai rūko dėl įpročio (63,3 proc.), priklausomybės (44,8) ar dėl to, kad tai padeda atsipalaiduoti, mažina stresą (41,6).

Daugiau nei pusė (55,2 proc) respondentų taip pat nurodė sutinkantys, kad mažiau kenksmingi tabako ar nikotino produktai turėtų būti apmokestinami mažiau už didesnę riziką sveikatai keliančius produktus, nesutinkančiųjų buvo mažiau – 20,6 proc., o 24,3 proc. apklaustųjų nurodo, kad sunku pasakyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Praktiškai pusė respondentų pasakė, kad su tuo sutinka ir šitoje vietoje valstybės akcizų politika nėra atitinkanti žmonių lūkesčių“, – teigė psichiatras.

„Vilmorus“ direktorius Valdas Gaidys nurodė, kad vyrai rūko nepalyginamai daugiau, tačiau atsiradus elektroninėms cigaretėms daugiau rūko ir moterys.

Tyrimas atliktas rugsėjo 9-16 dienomis, telefonu apklausti buvo 1002 žmonės, kuriems buvo 18 ir daugiau metų. Tyrimas vyko 29 miestuose ir 50 kaimų.

Tu man niekas! Kas už- laikas!;)
Kad neruysi tai tavo asmeninis reikalas,bet kad žmonių nenuodytum būtų virsune
Kad jau taip rupinates musu sveikata, uzdrauskit apskritai pardavineti cigaretes. Skiepytis juk verciat. Nebus kur nusipirkti ir tautos sveikata is karto pageres. Kas? Pinigai i biudzeta nebeplauks? Bet juk pilieciu sveikata didziausias turtas. Ar ne?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų