• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balsavimas už tai, kad Lietuvos bankui būtų atimta lito emisijos teisė, pritarimas Europos Sąjungos (ES) Konstitucijai net jos neskaičius, sutikimas uždaryti Ignalinos atominę elektrinę (IAE) stojant į ES ir žinant, jog pabrangs elektra, paramos priėmimas iš užsienio fondų yra ženklai, liudijantys valstybės interesų išdavystę. Atsakomybę už tai turėtų prisiimti mūsų šviesuoliai, arba vadinamasis elitas, teigė antradienį Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo surengtos diskusijos dalyviai.

REKLAMA
REKLAMA

Diskusijos pradžioje Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo iniciatorius Rolandas Paulauskas iškėlė klausimą, kaip šiandien suprantame valstybės ir tautos interesų išdavystę. Jo teigimu, žodžiai "tauta" ir "išdavystė" vienas šalia kito neskamba, yra nepopuliarūs, o apgaulės sąvokos reikšmė yra apskritai pakitusi. Tuo tarpu filosofas Krescencijus Stoškus išdavystės ištakų siūlė ieškoti asmens pasirinkimo laisvėje.

REKLAMA

"Ši tema ištrinta iš šiuolaikinio žmogaus sąmonės su tam tikrais motyvais, bet jie visada yra. (...) Ištikimybė visada pančioja žmogų, apriboja jo laisvę. Laisvas žmogus tada, kai gali improvizuoti. (...) Galima galvoti, kad tautiškumas yra pavojingas apribojimas, kadangi žmogus gimsta ir neturi pasirinkimo, jį įmeta kažkas, o pagal modernią žmogaus galvoseną pasirenkama, už ką imtis atsakomybės. Ar būtų individas, ar bendruomenė - atsakomybės ir išdavystės klausimas kyla dėl to, kad tai supančioja žmogaus autonomiją", - sakė K. Stoškus.

REKLAMA
REKLAMA

R. Paulauskas pabrėžė, kad valstybės interesų nežinojimas priveda iki to, kad "nežinojimas ir yra išdavystė".

"Mes, kaip valstybė ir tauta, vis tiek turėtume turėti kažkokius interesus. Kol nebuvome įstoję į ES ir NATO, tai buvo deklaruojama kaip tikslai, o dabar, kai tie tikslai lyg ir pasiekti, kas toliau?", - klausė žalgirietis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak R. Paulausko, tokie faktai kaip Seimo narių balsavimas už žemės, tautos turto, pardavimą užsieniečiams, pritarimas ES Konstitucijai net jos neskaičius, sutikimas uždaryti IAE stojant į ES ir žinant, jog pabrangs elektra, paramos priėmimas iš užsienio fondų yra valstybės išdavystę iliustruojantys pavyzdžiai.

"Tai kaip turi jaustis žmogus, ar jis net nepagalvoja, kad gali būti palaikytas išdaviku, jeigu jis balsuoja už įstatymus, kurie iš esmės pakeičia Lietuvos valstybės padėtį?", - klausė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų