Diržas, kaip auklėjimo priemonė, atgyveno, todėl atėjo metas jam suteikti ne griaunančią, bet naują, kuriančią, prasmę. Tai pagrindinis akcijos „Nereikia diržo“, keliaujančios per visus Lietuvos miestus, tikslas.
„Aš buvau išdykęs vaikas, todėl prisipažįstu, kad ir pati esu gavusi, ir savo vaikams uždavusi, - sakė į akcijos renginį Marijampolėje atvykusi dainininkė Eva. – Tačiau dabar supratau, kad diržas nėra gera auklėjimo priemonė, nes smurtas gimdo smurtą“.
Akcijos „Nereikia diržo“, prasidėjusios lapkričio 3 dieną, rengėjai keliauja autobusiuku per šalies apskričių centrus, čia surenka idėją remiančių žmonių diržus, kabinamus ant molbertų. Marijampolėje pirmasis diržą iš kelnių išsivėrė ir ant molberto pakabino savivaldybės meras Vidmantas Brazys. Jis sakė, kad smurto niekada nepalaikė ir nepalaikys.
Marijampolės mokyklų moksleiviai, Lietuvos skautijos ir Lietuvos moksleivių parlamento bei organizacijos „Gelbėkit vaikus“ paraginti, sunešė ir ant molbertų sukabino keletą dėžių įvairių diržų. Akcijos rengėjai visų apskričių centruose surinktus diržus suveš į Vilnių, kur iš diržų bus sukurti ypatingi daiktai ar meno kūriniai.
„Mūsų akciją palaiko žinomi šalyje kultūros, meno, televizijos žmonės – Edita Mildažytė, Daiva Tamošiūnaitė – Budrė, Rolandas Vilkončius, Aleksandras Pogrebnojus, Nerijus Juška, Livija Gradauskienė, Karina Krysko, Vytautas Rumšas ir kiti, - sakė vienas su akcijos autobusiuku atvažiavusių akcijos rengėjų. – Tikimės, kad jų, savivaldybių vadovų dalyvavimas renginiuose padės atkreipti dėmesį į smurto prieš vaikus problemas”.
Marijampoliečių paprašyta siūlyti, kokie daiktai gali būti sukurti iš diržų. Rengėjai sakė, kad visi pasiūlymai bus išnagrinėti, o iš diržų pagamintus daiktus bus galima pamatyti internete ar keliaujančioje šių daiktų parodoje.