• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Esi pensininkas – lauk iš darbo. Tokiomis nuotaikomis prieš šventes gyvena negalią turinčių vaikų globos namų „Šaltinis“ darbuotojai, sulaukę pensinio amžiaus. Ironiška, tačiau pensininkus iš darbo atleidinėjanti direktorė Marija Makarovienė netrukus pati švęs savo septyniasdešimtąjį jubiliejų ir trauktis neskuba. Darbuotojų atleidimo vajus, žinoma, negresia jos pačios giminaitei, kurią vedėja nutylėjo deklaruodama savo viešuosius ir privačius interesus.

REKLAMA
REKLAMA

Atsikratoma pensininkų

Iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bene vienintelė Lietuvoje neįgalius vaikus visą parą ir apskritus metus globojanti biudžetinė įstaiga „Šaltinis“ sulaukė parėdymo mažinti etatus. Paaiškėjo, kad pagal naują metodiką įstaigoje turi sumažėti apie trisdešimt etatų, kadangi aukščiau sėdintieji nusprendė, kad neįgaliesiems dabar rodoma per daug dėmesio.

REKLAMA

„Šaltinio“ globos namų direktorė M. Makarovienė dabar nedetalizuoja, ar sugalvojo pati, ar telefonu jai pasiūlyta iš Vilniaus – iš darbo atleisti pensininkus. Nes būtent pensinio amžiaus sulaukusieji ir gavo pasiūlymus iš darbo išeiti savo noru.

Atleidimas – jubiliejaus proga

M. Makarovienė patvirtino, kad iš darbo sutiko išeiti beveik visi pensininkai (redakcijos žiniomis, tik viena darbuotoja kategoriškai atsisakė rašyti prašymą iš darbo atleisti pačiai prašant). Direktorės žodžiais, esą darbuotojos pačios įvertinusios savo amžių ir sveikatą. Suprask, jų niekas nevertė, pačios nusprendė paremti neoficialią dirbančių pensininkų atleidinėjimo iš darbo politiką.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau M. Makarovienė toliau tikina: „Žmonės mąsto, kokia sveikata, kokios galimybės dirbti“.

Vis dėlto būtų klaidinga sakyti, kad įstaigoje liks dirbti vien tik pensinio amžiaus nesulaukę darbuotojai. Tarp atleidžiamų iš darbo pensininkų nėra vienos pavardės – pačios direktorės M. Makarovienės. Ji gruodžio pradžioje švenčia septyniasdešimtąjį jubiliejų. Beje, ji yra ir vyriausia „Šaltinio“ darbuotoja. Išskyrus dar vieną - jos bendraamžę, kuri ir atsisakiusi rašyti prašymą atleisti iš darbo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nelinksmas mums tas direktorės jubiliejus, - liūdnai kalbėjo viena iš įstaigos darbuotojų. - Ir Kalėdos nebus linksmos“.

Nuslėpė interesus?

Dėl atleidimo iš darbo gali nesirūpinti dar vienas žmogus – tai „Šaltinio“ direktorės pavaduotoja Marytė Žalpienė. „Šiaulių naujienų“ žiniomis, ši vienintelė direktorės pavaduotoja yra jos artima giminaitė – dukterėčia.

REKLAMA

M. Makarovienės viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nenurodoma, kad dėl M. Žalpienės gali kilti kokių nors viešųjų ir privačių interesų konflikto – šios pavardės deklaracijoje apskritai nėra. Beje, savo interesus deklaravusi M. Makarovienė net nenurodė, kad dirba „Šaltinio“ direktore.

REKLAMA

Darbdavio neinformavo

M. Makarovienė mėgina aiškinti, kodėl viešai nedeklaravo savo giminystės. Nedeklaravusi dėl to, kad, esą, pagal deklaruojamų asmenų sąrašą jai daryti to nereikėję (matyt, kaip ir Šiaulių merui G. Mikšiui, kuriam uošvė – ne giminaitė, - red. past.). Tačiau tikina, kad apie giminystės ryšius ji informavusi buvusį įstaigos steigėją – Šiaulių apskrities viršininko administraciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viršininko administracija jau panaikinta ir naujasis steigėjas – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Pastarosios „Šaltinio“ direktorė apie giminystės ryšius neinformavo. Kodėl? Naivus klausimas. Anot M. Makarovienės, jos niekas apie giminystes neklausęs.

Mažiau darbuotojų – geriau vaikams?

Vienos daugelį metų neįgaliems vaikams atidavusios „Šaltinio“ darbuotojos žodžiais, po to, kai įstaigoje sumažės darbuotojų, bus tik blogiau patiems vaikams. Dabar vienintelė tokio pobūdžio globos įstaiga, kurioje gyvena apie 70 vaikų iš visos Lietuvos, bus prilyginta Ventos pansionatui (Akmenės rajonas).

REKLAMA

„Šaltinyje“ gyvena vaikai, turintys sunkių proto ir fizinių negalių, nuo ketverių iki aštuoniolikos metų. Socialiniai darbuotojai vaikus prižiūri ištisą parą, kadangi daugelis iš jų nesugeba deramai pasirūpinti savimi. Pakeičia prišlapintus rūbus, padeda apsirengti, palydi į mokyklas ir pan. Kadangi darbuotojų sumažės, dėmesio mažiau liks ir vaikams.

O gal mažiau dėmesio gaunančių vaikų gyvenimas pagerės? „Mums iš ministerijos rašo, kad pagerės“, – sako direktorė M. Makarovienė. Nežinia – kalba rimtai ar ironizuoja, nes paprašyta paaiškinti, ką turėjo omenyje, nutilo.

Mykolas DEIKUS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų