„Prieš kelias dienas Užsienio reikalų ministerija (...) tokią procedūrą inicijavo keleto Rusijos Federacijos piliečių atžvilgiu“, - žurnalistams sakė užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas.
„Tokio pobūdžio priemonės yra susijusios su dabartiniu labai įtemptu tarptautiniu kontekstu, su konfliktu Ukrainoje ir su tuo, kaip siekdama užsibrėžtų tikslų šiame konflikte Rusijos Federacija vykdo agresyvią propagandos ir smegenų plovimo kampaniją“, - pridūrė diplomatas.
A.Krivas atsisakė atskleisti pavardes, sakydamas, kad tai daryti draudžia įstatymai, bet pridūrė, jog taip Lietuva iš dalies solidarizuojasi su kaimynine Latvija, kuri į savo „juodąjį sąrašą“ įtraukė pop muzikos atlikėjus Olegą Gazmanovą, Josifą Kobzoną ir Alą Perfilovą, žinomą Valerijos sceniniu vardu. Visi trys atlikėjai ketino dalyvauti kasmet Rusijos prodiuserių Jūrmaloje rengiamame popmuzikos festivalyje „Naujoji banga“.
„Latvijos atvejis tam tikra prasme yra išskirtinis, atsižvelgiant į tradicinius renginius, festivalius. Kita vertus, mes suprantame savo draugų ir sąjungininkų Latvijoje susirūpinimą, suprantame tą motyvaciją ir tiek, kiek tai yra įmanoma, mes su jais pasirodome solidarūs tiek dvišaliame kontekste, tiek Europos Sąjungos kontekste“, - sakė viceministras.
A.Krivo teigimu, procedūra dar nėra baigta, ji „paprastai užtrunka iki savaitės ar dviejų“.
ES ekonomines sankcijas Rusijai turėtų patvirtinti artimiausiomis dienomis
Europos Sąjunga (ES) turėtų artimiausiomis dienomis patvirtinti ekonomines sankcijas Rusijai, kurios apribotų priėjimą prie kapitalų rinkų, numatytų ginklų embargą, uždraustų perduoti dvigubos paskirties prekes ir jautrias technologijas, antradienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas.
„Šiandien vyko eilinė COREPER - nuolatinių atstovų komiteto - diskusija šita tema, kuri suteikia daug optimizmo ir vilčių, kad jau artimiausiomis dienomis paketas tokių ribojimo priemonių bus patvirtintas ir jis įsigalios Europos Sąjungai jį viešai paskelbus“, - žurnalistams sakė diplomatas.
BNS paklaustas, kas apimtų šias sankcijas, viceministras atsakė: „Tai trečiosios fazės (priemonės) - priėjimas prie kapitalo rinkų, ginklų embargas, dvigubos paskirties prekių ir jautrių technologijų neperdavimas”.
Diplomatas pabrėžė, kad Lietuva „nuo konflikto tarp Ukrainos ir Rusijos pradžios buvo aktyvi Europos Sąjungos sankcijų režimo Rusijos atžvilgiu sukūrimo ir taikymo šalininkė“.
ES diplomatai pirmadienį pasiekė preliminarų susitarimą dėl grupės žmonių iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinkos ir kelių Rusijos įmonių, kuriems bus įvestos sankcijos, taip pat dėl naujų priemonių, skirtų apriboti prekybą ir investicijas Kryme, kurį anksčiau šiais metais aneksavo Rusija.
Antradienį valstybių narių atstovai pratęsė diskusijas, siekdami susitarimo dėl didesnio masto ekonominių sankcijų Rusijai. Jei visoms 28-ioms ES valstybėms pavyks susitarti, šios sankcijos apims kapitalo rinkas, gynybos sektorių ir jautrias technologijas.
„Lietuva visada pasisakė už sankcijų režimo stiprinimą, konsolidavimą, efektyvinimą ir suderinimą su tomis sankcijomis, su tomis ribojančiomis priemonėmis, kurias taiko kiti mūsų sąjungininkai, pavyzdžiui, Jungtinės Amerikos Valstijos“, - sakė viceministras A.Krivas.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.