• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Ketvirtadienį Trakų rajone dingus pasieniečių sraigtasparniui, jo paieškai buvo mestos didelės gelbėtojų pajėgos. Avariniu būdu nusileidusį ir užsidegusį orlaivį paieškos metu iš kito pasieniečių sraigtasparnio aptiko kolegos. Pagalbon atskubėjo ugniagesiai gelbėtojai, įvykio vietoje gesinę gaisrą, bei greitosios medicinos pagalbos ekipažai, gelbėję nukentėjusiuosius.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinėje ketvirtadienį vyko dingusio orlaivio paieškos mokymai. Jų tikslas - patikrinti rinktinės tarnautojų ir kitų tarnybų sąveiką, parengtį, ryšio galimybes reaguojant į ypatingus atvejus bei atsiradus tikimybei, kad įvyks avarija ar katastrofa ar ieškant dingusio orlaivio.

REKLAMA

Pratybos prasidėjo rinktinės budėtojui gavus tariamą pranešimą apie sraigtasparnio EC-120 B avarinį nusileidimą Trakų rajone ir nutrūkus ryšiui su orlaivio įgula. Pratybų Štabo vadovas rinktinės darbuotojams iškart paskirstė funkcijas, nurodė ryšio ir paieškos schemas.

Apie dingusį orlaivį buvo informuoti VSAT, Bendrasis pagalbos centras (BPC), ugniagesiai gelbėtojai, greitoji medicinos pagalba ir kitos tarnybos.

REKLAMA
REKLAMA

Iš VSAT Aviacijos bazės Trakų rajono Paluknio kaime iškart pakilo kitas pasieniečių orlaivis EC-145 su įgula dingusių kolegų paieškai. Tuo pat metu iš Aviacijos rinktinės pasieniečių automobiliu su gelbėjimo, medicinine ir gaisro gesinimo įranga išvyko antžeminių pajėgų komanda.

Netrukus paiešką iš oro vykdę VSAT pareigūnai nustatė dingusio orlaivio koordinates. Pradėjo aiškėti, kad EC-120 buvo priverstas nusileisti avariniu būdu. Pasiekęs žemę orlaivis užsidegė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sraigtasparnio EC-145 įgula iš oro ėmėsi koordinuoti gelbėjimo pajėgų atvykimą į įvykio vietą. Atvykę pasieniečių antžeminės komandos darbuotojai ėmėsi visų įmanomų priemonių išsaugoti incidentą patyrusių pareigūnų gyvybes. Į nelaimės vietą atskubėjo ir du ugniagesių gelbėtojų automobiliai – buvo pradėti gaisro gesinimo darbai. Atvykę medikų ekipažai visomis įmanomomis priemonėmis gelbėjo nukentėjusiuosius.

Mokymai buvo sėkmingi – jų metu pavyko patikrinti Aviacijos rinktinės pasirengimą veikti kilus avarinei situacijai, sąveiką su kitomis tarnybomis bei reagavimo operatyvumą incidento metu. Išaiškėjo pagrindinė problema – nėra tiesioginio ryšio kanalų tarp tarnybų, galima bendrauti tik per BPC, o tai apsunkina reagavimo operatyvumą. Pratybų rezultatų aptarimas ir analizė padės tobulinti kasdieninę veiklą bei vykdyti panašius mokymus ateityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų