• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdietė Indrė dėl užlieto buto kreipėsi į teismą, o atsakove patraukta Klaipėdos miesto savivaldybė, taip pat VšĮ „Klaipėdos butai“.

Klaipėdietė Indrė dėl užlieto buto kreipėsi į teismą, o atsakove patraukta Klaipėdos miesto savivaldybė, taip pat VšĮ „Klaipėdos butai“.

REKLAMA

Moteris kreipėsi į teismą su ieškiniu, kuriuo prašė iš atsakovės priteisti 5 769 eurus turtinės ir 1 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą bei bylinėjimosi išlaidas.

Indrė nurodė, kad 2024 m. sausio 6 d. iš savivaldybei priklausančio buto buvo užlietas jos butas ir jame esantys daiktai.

Todėl ieškovė patyrė turtinę ir neturtinę žalą, kurią privalo atlyginti atsakovė. Ieškovė pažymėjo, kad jos butas užliejamas ne pirmą kartą, todėl dėl atsakovės neveikimo ieškovė ir toliau patiria žalą.

Nors ieškovė ne kartą perspėjo atsakovę ir VšĮ „Klaipėdos butai“ dėl netinkamos savivaldybės buto priežiūros, tačiau atsakovė į šias ieškovės pastabas, skundus nereagavo.

REKLAMA
REKLAMA

Ieškovė teismo posėdžio metu ieškinį palaikė, prašė jį tenkinti, paaiškino, kad pastaruoju metu jos bute gyveno dukterėčia, kuri ir pranešė jai apie buto užliejimą dėl vandentiekio avarijos iš atsakovei priklausančių patalpų, esančių virš ieškovės buto.

REKLAMA

Užliejus butą, buvo kviesta avarinė tarnyba. Avarija įvyko todėl, kad žiemos metu, esant minusinei temperatūrai, atsakovės bute nuomininkė buvo palikusi atvirus langus, dėl ko užšalo ir trūko vamzdžiai.

Ieškovė pažymėjo, kad nuo 2016 m. ji ir kiti kaimynai savivaldybės atstovus ne kartą informavo dėl netinkamo nuomininkės elgesio ir buto nepriežiūros.

Atsakovei priklausančiame bute ir anksčiau yra buvę vandentiekio avarijos atvejų. Šiuo metu ieškovės bute gyventi jau įmanoma, tačiau remontas dar nepadarytas, nes iki šiol neatlyginta žala.

REKLAMA
REKLAMA

Su ieškiniu nesutiko

Atsakovė pateikė atsiliepimą, kad su ieškiniu nesutinka, prašo jį atmesti ir pakeisti atsakovą. Nurodo, jog užliejimo židinys buvo iš buto, kuris priklauso savivaldybei, tačiau jau 14 metų yra išnuomotas fiziniam asmeniui.

Nuomos sutartis yra išviešinta viešajame registre, todėl, vadovaujantis teisiniu reglamentavimu bei teismų praktika, buto valdytojas, o ne savininkas turėtų atsakyti už žalą.

Atsakovė patvirtino, kad ne kartą – 2023 m. lapkričio mėn. buvo informuota apie pastebėtus atvirus langus jai priklausančiame nurodytame bute, tačiau namo administratoriui (valdytojui) į butą patekti nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir tik 2024 m. sausio mėnesį, šiame bute trūkus vandens vamzdžiui, namo administratorius su antstoliu 2024 m. sausio 12 d. priverstiniu būdu įėjo į butą, užaklino vamzdžius ir uždarė bute langus.

Trečiasis asmuo pateikė atsiliepimą, nurodė, kad kaip namo administratorius, vykdydamas savo įsipareigojimus, reagavo į įvykį ir atliko reikiamus veiksmus, būtinus avarijai likviduoti.

Atvykę darbuotojai užsuko vandenį visam namui, atliko apžiūrą situacijos įvertinimui, konstatavo faktines aplinkybes ir nustatė, kad apliejimui bendrojo naudojimo inžinerinė įranga įtakos neturėjo, o avarijos priežastimi laikytini užšalę ir trūkę vamzdžiai bute.

REKLAMA

Savaitę neturėjo vandens

Viena liudytoja teismo posėdžio metu paaiškino, kad yra ieškovės kaimynė. Nei iki avarijos, nei iš karto po jos, į butą niekas nepateko, todėl visi namo gyventojai savaitę laiko neturėjo vandens.

Ji įvykio dieną pastebėjo, kad virtuvėje ir kitose patalpose per lubas pradėjo stipriai skverbtis vanduo, jos vyras nuėjo į viršuje esantį butą, tačiau nei jam, nei tarnyboms į jį nepavyko patekti, todėl buvo užsuktas vanduo visam namui.

REKLAMA

Dėl itin didelio vandens kiekio bute buvusius daiktus teko išnešti į koridorių. Dėl vandens užpylimo buvo visiškai sugadinta lova, laminatas, lubos, virtuvės komplekto plokštės išsipūtė nuo drėgmės, todėl daiktai tapo nebetinkami naudojimui.

Papildomai paaiškino, kad ieškovės bute gyvena apie 3 metus, per tą laiką jau kartą ieškovės butas buvo užpiltas iš viršutinio buto, tik ne taip stipriai.

Liudytoja buvo pastebėjusi, kad nuo 2023 m. rugsėjo 3 d. atsakovės buto langai (virtuvėje ir kambaryje) nuolat buvo atidaryti, tai ir galėjo būti vandens išsiliejimo priežastis, atšalus orams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ieškinį tenkino iš dalies

Teismas nusprendė priteisti iš atsakovės Klaipėdos miesto savivaldybės 5 004 eurų turtinę žalą. Taip pat 2 123 eurus bylinėjimosi išlaidų ieškovei.

Kitą ieškinio dalį atmesti.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.

Tačiau nebuvo įvardinta, kodėl kaimynams tenka žiemą gyventi atvirais langais. Jei kiti nuolat rūko ar garina elektronines cigaretes įjungę gartraukius, dėl bendros ventiliacijos ir tenka laikyti atvirus langus ir vasarą, ir žiemą. Daugiabučiuose turi būti uždrausta rūkyti ne tik laiptinėse, bet ir butuose, įrengiant oro taršos detektorius ir laiptinėse, ir ventiliacijos kanaluose.
Klaipėdos miesto savivaldybė... Nesirūpino savo turtu, ignoravo skundus, bei prašymus imtis priemonių... Visi daro klaidų ir jas ištaisę gyvename toliau, tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė ta, kuri turėtų būti pavyzdys visuomenei net to dadaryti nesugeba, kratosi atsakomybės kaip mažas neišauklėtas vaikas, štai kokį pavyzdį turi šiandien Klaipėdos gyventojai, gal laikas kažką keisti?
Kiek laiko turejo buti atvertas langas, kqd nuo salcio sprogtu vamzdziai? Faktas, kad butas buvo tuscias.
Savivaldybe laiko tuscius butus,kai eile zmoniu, kurie neturi kur gyventi...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų