Į šį klausimą gali atsakyti pirmą kartą Lietuvoje paskelbtas širdies ligų sergamumo bei mirtingumo žemėlapis. Pasak šeimos gydytojų, situacija tragiška – pacientai piktybiškai vengia tikrintis, nesilanko pas medikus, o išgirdę diagnozę – griebiasi už galvos. Nors širdies ligos dažniau diagnozuojamos moterims, darbingo amžiaus vyrų miršta tris kartus daugiau.
Keturiasdešimt penkerių metų Alvydas iš Ignalinos į Santariškių kardiologijos skyrių papuolė ne šiaip sau. Vyrą jau kurį laiką vargina aukštas kraujospūdis. Ir tokių kaip Alvydas Ignalinos rajone daugybė, mat čia mirtingumas širdies ir kraujagyslių ligomis vienas didžiausių visoje šalyje.
Pasirodo, kas antras žmogus Lietuvoje miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Šios ligos ir mirčių mastas priskiriami net epidemijai.
Tad pirmą kartą Lietuvoje sudarytas širdies ir kraujagyslių ligų sergamumo bei mirtingumo žemėlapis. Statistika liūdna. Daugiausia mirštančių nuo širdies ligų: Iganalinos, Rietavo, Pasvalio, Šalčininkų rajonuose. Čia mirusiųjų asmenų skaičius 100 tūkstančių gyventojų siekia net 600.
Tačiau, pasak šeimos gydytojų, mirčių būtų galima išvengti, jei tik žmonės nebijotų tikrintis. Pacientai pro pirštus žiūri į savo sveikatą, piktybiškai nesilanko pas gydytojus. O atėję nustemba išgirdę diagnozę – cukraligė, padidėjęs cholesterolis ir širdies problemos. Pasirodo, labiausiai tikrintis vengia vyrai, pasitaiko atvejų, kai juos į poliklinikas atitempia išsigandusios žmonos.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: