„Turbūt visi esame girdėję, kad jei negali į reikiamus protus ir širdis prisibelsti per duris, reikia stengtis tai daryti per langus. Tai ir bandome padaryti pasitelkę signalines raketas. Norime, kad nepastebėti mūsų pro Seimo langus būtų neįmanoma“, – sako NPPSS lyderis Vladimir Banel.
Jis primena, kad kadencijos pradžioje premjeras Saulius Skvernelis ne kartą viešai teigė, kad 2020 m. „Programa 1000“ bus įgyvendinta, o minimalus statutinio pareigūno mėnesinis darbo užmokestis nebus mažesnis kaip 1000 eurų.
„Žiūrint į 2020 m. valstybės biudžeto projekte numatomą statutinių įstaigų finansavimą, galima drąsiai teigti, kad šios programos įgyvendinimu kitais metais nė nekvepia. Atrodo, buvome mulkinami nuo pat kadencijos pradžios, o Lietuvą valdė ne profesionalų, o pažadukų vyriausybė“, – aiškina Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas.
NPPSS reikalauja kitų metų biudžete ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų skirti Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų – Policijos departamentui ir 9,8 mln. eurų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Dar 2,8 mln. eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti. Šie skaičiai atspindi realų statutinių įstaigų finansavimo poreikį 2020 m.
Biudžeto projektui grįžus iš Vyriausybės į Seimą, pareigūnai, siekdami papildomo finansavimo, ėmėsi aktyvių veiksmų. Gruodžio 9 d. Seime jie susitiko su visų parlamento frakcijų lyderiais ir atstovais, o po dienos prie Parlamento surengė įspėjamąjį protestą. Vėliau buvo atviru laišku kreiptasi į Prezidentą, vyko derybos su ministru pirmininku ir jo komanda, taip pat buvo surengti susitikimai su opozicijos lyderiais.
„Šiandien pamatysime ar mūsų pastangos duos rezultatą. Labai tikiuosi, kad politikams užteks išminties ir ryžto balsuoti už stiprią ir šiuolaikišką Lietuvos teisėsaugą“, – teigia V. Banel.
Po protesto akcijos pareigūnų profesinių sąjungų atstovais nuvyko į Seimą stebėti 2020 m. biudžeto priėmimo.