• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos sistemą kuruojantis ministras Arūnas Dulkys beveik 200 ministerijos darbuotojų apdraudė papildomu sveikatos draudimu už 80 tūkst. eurų metams – iki šių metų pabaigos. Opozicija kritikuoja ministrą, kad šis už visų mokesčių mokėtojų pinigus privačiu draudimu apdraudė savo darbuotojus, užuot sprendęs esmines sveikatos sistemos problemas – didžiules eiles pas gydytojus specialistus.

Sveikatos apsaugos sistemą kuruojantis ministras Arūnas Dulkys beveik 200 ministerijos darbuotojų apdraudė papildomu sveikatos draudimu už 80 tūkst. eurų metams – iki šių metų pabaigos. Opozicija kritikuoja ministrą, kad šis už visų mokesčių mokėtojų pinigus privačiu draudimu apdraudė savo darbuotojus, užuot sprendęs esmines sveikatos sistemos problemas – didžiules eiles pas gydytojus specialistus.

REKLAMA

O ministras teisinasi, esą taip norėjo savo darbuotojus paskatinti.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Kadencijai einant į pabaigą, ministras A. Dulkys rodo savo kabinete kabančias karikatūras ir pasakoja, kad jo vadovaujamoje ministerijoje veiksmo buvo daug.

„Prasidėjo pandemijos, skiepai“, – sako A. Dulkys.

Pasaulį sudrebinusi pandemija, lemtingi sveikatos apsaugos sprendimai, daug darbo, ir labai daug kritikos, kuri A. Dulkio kabinete kabančiose karikatūrose puikiai atsispindi.

REKLAMA
REKLAMA

Nors daugiausiai kritikos A. Dulkys turėjo sugerti per pandemiją, vėliau buvo kritikuojamas ir dėl daugelio žmonių bei medikų prieštaringai vertinamos Sveikatos reformos.

REKLAMA

Dabar ministras jau naujo skandalo epicentre. Pasirodo, A. Dulkys pernai gruodį apdraudė visus sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) darbuotojus, įskaitant save patį, papildomu sveikatos draudimu.

„Ne tai, kad privatus, o papildomas sveikatos draudimas darbuotojams. Tai jau yra ne vienoje ministerijoje“, – tikina sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

 

Vertėjo spręsti kitas problemas

Gyventojai tokiu ministro sprendimu nėra patenkinti:

„Tegul jis apdraudžia visus žmones, o ne savo darbuotojus.“

„Vietoj to, kad draustų kitus žmones, geriau gydytojams algas pakeltų.“

Už 180-ties darbuotojų papildomą draudimą ministerija per metus moka apie 80 tūkst. eurų.

Darbuotojo nauda metams, turint tokį papildomą draudimą – 2 tūkstančiai stacionariniam gydymui, tiek pat – ambulatoriniam. Ir 110 eurų vaistams, vitaminams, odontologinėms ir kitokioms paslaugoms.

REKLAMA
REKLAMA

A. Dulkys sako, kad SAM darbuotojai niekuo nesiskiria nuo kitų, tad teisę gauti visas naudas – turi.

„Tai nėra apdrausti dalykai, kurie yra iš PSD, apmokami. Ten yra odontologijos paslaugos, tai gali būti vitaminai, tai gali būti vaistai, kurie nėra kompensuojami“, – aiškina A. Dulkys.

Dulkys – batsiuvys be batų?

Opozicijai peršasi klausimas – ar A. Dulkys – batsiuvys be batų?

„Savotiška tos ministerijos, ar jos kuruojamos srities efektyvumo iliustracija“, – komentuoja europarlamentaras Aurelijus Veryga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Opozicijai ministrą kritikuoja ir tikina, kad A. Dulkys, užuot pirkęs papildomą sveikatos draudimą, turėjo spręsti esmines sveikatos problemas – po keletą mėnesių trunkančias eiles pas širdies ir kraujagyslių gydytojus, neurologus ir kitus specialistus.

„Kai tokia situacija sveikatos sistemoje, draudimas parodo, kad situacija dar blogesnė“, – sako Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas.

Siekė pritraukti darbuotojų

A. Dulkys teisinasi, kad tokį draudimą sugalvojo nupirkti tam, kad pritrauktų darbuotojus, kurie vangiai ėjo dirbti į ministeriją. O ir išeinančių esą buvo daug.

REKLAMA

„Tai yra sudedamoji darbuotojų gerovės paketo dalis. Pirmieji požymiai rodo, kad konkursuose pradėjo daugėti darbuotojų, o išeinančių – sumažėjo“, – teigia sveikatos apsaugos ministras.

„Ir jeigu jiems patiems ta sistema, už kurią jie yra atsakingi, naudotis nereikia, nes jie yra papildomai draudžiami kažkokiu papildomu draudimu, tai kam tada labai stengtis? O jei ministras nesuvokia, tai yra dar vienas pavyzdys, kad jam toje pozicijoje ne vieta“, – tikina A. Veryga.

REKLAMA

Ministro misiją kritikuoja ir medikai.

„Tą reformą keturis metus darė. Rezultate tenka pirkti privačius draudimus. Tai ką tai reiškia, ta reforma kur nuėjo?“, – kelia klausimą gydytojų sąjungos viceprezidentė Laima Vaidelienė.

Visgi A. Dulkys kritikos per daug nesureikšmina.

„Jie turi teisę ir aš klausausi tos kritikos, nes kartais gali turėti gerų įžvalgų, bet viduje jau neimu į dūšią“, – kalba Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikėtina, kad Dulkys postą paliks

A. Dulkys, nepaisant kritikos, sako, kad dėl nuveiktų darbų nesigaili, esą kritika – abstrakti.

„Jaučiu, kad turiu tą savo misiją padaryt. Gal jai liko kažkiek valandų, nežinau“, – teigia ministras.

Premjerė Ingrida Šimonytė dar vakar kalbėjosi su Gitanu Nausėda ir tarėsi, kuriuos ministrus paliks, ir kuriuos pakeis iki šios kadencijos pabaigos.

Tikėtina, kad savo postą turės palikti ministras A. Dulkys, nes jis tiek prezidentūros, tiek visuomenės yra kritikuojamas labiausiai.

Bet ministras sako, kad labai nenuliūstų. Juolab, iki kadencijos likę nedaug.

„Yra dalykų, laikas šeimai atiduoti visas skolas, tai mielai atostogausiu. Noriu pabūt bedarbiu“, –sako A. Dulkys.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

Jei tave atleidžia iš darbo o tau dzin, tai faktas, kad ne ten sėdi ir tas darbas tau visiškai nerūpi. Prie tokių ministrų tokia ir tvarka, t.y. bardakas.
vertas tik kalėjimo už melavimą, kad viskas tik pagerės, o medicina taip nusivažiavo, kad net baisu į daktaro kabinetą užeiti.
Chujnia, jam bankininkas nupirks kitą pelningą postą, nesvarbu, kad bukas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų