„Nusprendėme kreiptis į generalinę prokuratūrą, įvertinti savivaldybės, kaip steigėjos ir buvusių įstaigų vadovų veiksmus. Ar kai kurie priimti sprendimai yra teisėti“, – Eltai teigė SRK pirmininkas Antanas Matulas.
„Mūsų įtarimu ir žiniomis, ta finansinė situacija galėjo susidaryti dėl neatsakingo Klaipėdos universitetinės ligoninės buvusio vadovo veiksmų, kada buvo pirkti kai kurie dalykai, kurie nenaudojami ir nereikalingi“, – pridūrė jis.
A. Matulo nuomone, skolas sudaręs staigus atlyginimų pakėlimas ligoninės darbuotojams taip pat galėjo būti neteisėtas. Anot jo, šis sprendimas buvo derintas su tuo metu įgaliojimus jau praradusia stebėtojų taryba.
„Kai kurie priimti sprendimai prieš sujungimą ir po sujungimo, kai įstaigai pradėjo vadovauti naujas vadovas kelia įtarimų, ar tai negalėjo būti daroma neatsakingai arba tyčia“, – svarstė komiteto pirmininkas.
Dėl šios situacijos komitetas taip pat kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), prašant parengti priemonių planą, padėsiantį įmonę išsukti iš susidariusios finansinės situacijos.
„Mes nedetalizavome, bet įsivaizduoju, kad turėtų būti paruoštas planas, kuris numatys priemones kaip taupyti lėšas, kaip gauti papildomą finansavimą, investicijas“, – sakė A. Matulas.
Įsiskolinimai siekia daugiau nei 11 mln. eurų
ELTA primena, kad pernai veiklą pradėjusi Klaipėdos universiteto ligoninė, įkurta sujungus Klaipėdos universitetinę, Jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligonines, šiuo metu yra įsiskolinusi daugiau nei 11 mln. eurų. Apie tai pranešė naujienų portalas LRT.
Audito metu nustatyta, kad 2022 metų pabaigoje buvo ženkliai padidinti darbuotojų darbo užmokesčiai. Tų metų sausio–spalio mėnesiais etatinio darbo užmokesčio priskaitymų vidurkis siekė kiek daugiau nei 1,9 mln. eurų, o tų pačių metų gruodį – daugiau nei 2,9 mln. eurų.
Audito metu taip pat klausimų sukėlė KUL darbuotojų grupės kelionė į Graikiją gegužės 28–birželio 3 d. Iš viešosios įstaigos „Edukaciniai renginiai ir mokymai“ KUL tarptautinį profesinio mokymo renginį-profesinės kompetencijos tobulinimo seminarą įsigijo už 29 722 eurus.
Viešuosius pirkimus 2022 m. vertinę auditoriai taip pat nustatė neatitikimų tarp ligoninės planuotų ir realiai įvykdytų pirkimų. Pavyzdžiui, tais metais buvo suplanuota įvykdyti 200 pirkimų, o įvykdyta 590 pirkimų.
Kaip skelbė LRT, dar iki Klaipėdos universiteto ligoninei pradedant vadovauti Audriui Šimaičiui, įstaiga kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir perdavė informaciją apie praeityje buvusios vadovybės priimtus sprendimus.