• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teismo medicinos ekspertai atlieka bene svarbiausią darbą, kuris padeda išaiškinti sunkius nusikaltimus. Jų pateikiamos išvados kartais visiškai patvirtina pirmines nusikaltimo versijas, o kitais atvejais tyrimą pakreipia kardinaliai priešinga kryptimi.

82

Teismo medicinos ekspertai atlieka bene svarbiausią darbą, kuris padeda išaiškinti sunkius nusikaltimus. Jų pateikiamos išvados kartais visiškai patvirtina pirmines nusikaltimo versijas, o kitais atvejais tyrimą pakreipia kardinaliai priešinga kryptimi.

REKLAMA

Apie šio darbo ypatybes tv3.lt žurnalistas kalbasi su Valstybinės teismo medicinos tarnybos Vilniaus skyriaus vedėju, teismo medicinos ekspertu Tadu Bimba.

- Yra pavyzdžių Lietuvos kriminalinėje istorijoje, kai buvo nušauti žmonės, o vėliau vienas susprogdintas, o kitas numestas ant traukinio bėgių. Ar tokių nusikaltimo slėpimo būdų pasitaiko ir šiais laikais?

- Šautinių nusikaltimų taip lengvai tikrai nepaslėpsi. Suprantama, visokių dalykų pasitaiko. Tik pradėjus tarnybą teko tirti vieną atvejį, kai gaisre žuvo žmogus. Pirminė versija buvo ta, kad sudegė benamis. Bet atlikus išsamesnius tyrimus rasta šautinė žaizda gomuryje. Tiesa, galiausiai nustatyta, kad tai ne žmogžudystė, o savižudybė. Buvo rastas atsisveikinimo laiškas.

REKLAMA
REKLAMA

Visokių situacijų yra, kai bandoma slėpti nusikaltimus. Marijampolėje turėjome atvejį, kai vaikinas vaistų pagalba nužudė savo tėvą ir bandė paskandinti kūną. Bet po kelerių metų nusikaltimą pavyko išaiškinti.

REKLAMA

- Kokie faktoriai yra svarbiausi teismo medicinos ekspertams?

- Svarbiausia, kuo mažiau laiko būtų praėję nuo nusikaltimo ar nelaimės. Nes, pavyzdžiui, puvimas paslepia daug pėdsakų. Žmogaus minkštieji audiniai supūna per metus. Bet viskas priklauso nuo metų laiko ir daugybės kitų faktorių.

- Kokias užduotis įprastai turite atlikti?

- Mes įvertiname sužalojimus, atsakome į klausimą, nuo ko žmogus mirė ir, jei kyla, kokių abejonių, pasidalijame jomis su ikiteisminio tyrimo pareigūnais.

REKLAMA
REKLAMA

- Ar kiekvienas tyrimas yra unikalus, o gal jau susidarė tam tikri „šabloniniai“ atvejai?

- Tikrai nepasakyčiau, kad tokių „šabloninių“ tyrimų pasitaiko labai daug. Kiekvienas atvejis turi kažką unikalaus ir sugeba nustebinti net ir po daugiau kaip 20 metų darbo stažo.

- Pradėjote dirbti 1996 m., kai Lietuvoje buvo itin neramūs laikai. Ką prisimenate?

- Tai laikais buvo daug šaudymų ir sprogdinimų, tad darbo tikrai netrūko. Pamenu atvejį, kai per vieną dieną turėjome net 11 nušautų žmonių, tai darbo užteko per akis. O dabar laikai stipriai pasikeitę Tiesa, kas išlieka, tai smurtiniai nusikaltimai artimoje aplinkoje. Jie dažniausiai susiję su alkoholio vartojimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

SUSIJUSI GALERIJA:


- Gal galite papasakoti apie pastaraisiais metais kažkuo išsiskyrusį tyrimą?

- Turėjome neseniai atvejį, kai žmogus pardavinėjo automobilį BMW. Atvyko dviese nusipirkti (vienas, regis, buvo nepilnametis). Paprašė pavažiuoti ir po to nušovė tą žmogų. Paslėpė po šakomis. Ten išskirtinis atvejis buvo, šovė į pakaušį, bet kulka neišėjo kiaurai, o įstrigo ties antakiu po oda. Ir vieną kartą šauta į nugarą ties kaire mentimi, tai kulką radome bambos duobėje po oda. Tai buvo įdomus atvejis. Kulkos kelias nustebino net ir visko mačiusius specialistus. Prieš skrodimą išsityrėme tą auką. Išorinio tyrimo metu prietaisai rodė, kad galvoje kulkos dvi, o skylė tik viena. Tada ir paaiškėjo, kad kulkos kelias buvo net labai neįprastas. Tad apibendrindamas galiu pasakyti, kad net ir po 20 darbo metų šioje srityje – tikrai pasitaiko daug tyrimų, kurie sugeba nustebinti.

- Prisiminkite savo pirmąją dieną darbe, ar nebuvo baisu?

- Galiu pasakyti, kad viską teko praeiti dar studijuojant. Matėme aplinką, kurioje teks dirbti ir tie, kuriems tiko viskas, tie ir pasiliko tęsti mokslų. Nors buvo ir tokių, kurie suprato, kad pataikė ne ten ir pakeitė studijų kryptį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų