„Regitra“ primena, kad pasitikrinti, ar jūsų medicininė vairuotojo pažyma galiojanti ir iki kada, galite patikrinti prisijungę prie „Regitros“ el. sistemos. Suveskite asmens kodą bei vairuotojo pažymėjimo numerį ir sistemoje parodys, ar jūsų medicininė pažyma dar galioja bei parodys galiojimo datą.
Taip pat medicininės pažymos galiojimą galima pasitikrinti identifikavus save per el. valdžios vartus „Vairuotojų portale“.
Gali būti ir taip, kad sistema parodys, jog „Regitra“ duomenų apie jūsų vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą neturi duomenų. Šiuo atveju reikia pristatyti popierinę pažymą (priimamos tik iki 2020 m. lapkričio 11 d. išduotos popierinės medicinės pažymos).
183 tūkst. šalies vairuotojų dar nepasitikrino sveikatos, nors turėtų
„Regitra“ pastebi, jog atnaujinti medicininę pažymą suskubo dar ne visi vairuotojai. Pažangiausiai sveikatą tikrinasi Šilalės rajono, Klaipėdos rajono ir Kalvarijos savivaldybėse, o vangiausiai – Visagino, Zarasų rajono ir Panevėžio savivaldybių vairuotojai.
Naujausiais „Regitros“ duomenimis, kitų metų sausio mėn. daugiau kaip 183 tūkst. šalies vairuotojų turimi vairuotojo pažymėjimai nebegaliotų dėl pasibaigusios medicininės pažymos. Šiems vairuotojams, pageidaujantiems nuo kitų metų sausio ir toliau dalyvauti viešajame eisme, yra būtina suskubti pasitikrinti sveikatą ir atnaujinti medicininę pažymą, rašoma „Regitros“ pranešime žiniasklaidai.
Stebint vairuotojų sveikatos patikros aktyvumą, pastebima, jog pažangiausiai sveikatą tikrinasi Šilalės rajono, Klaipėdos rajono ir Kalvarijos savivaldybių gyventojai – šiose savivaldybėse liko tik 8-9 proc. vairuotojų, kuriems reiktų pasitikrinti sveikatą.
Vangiausiai tikrinasi Visagino, Zarasų rajono ir Panevėžio vairuotojai
Tuo tarpu vangiausiai sveikatą tikrinasi Visagino, Zarasų rajono ir Panevėžio vairuotojai. Šiuose regionuose apie 13–14 proc. vairuotojų dar nėra pasitikrinę sveikatos ir turėtų suskubti tai padaryti iki ateinančių metų sausio.
„Iki kitų metų sausio likus tik kiek daugiau nei 4 mėnesiams, kviečiame vairuotojus nenukelti šio klausimo paskutinei dienai ir jau dabar pasitikrinti savo medicininės pažymos galiojimo terminą ir, jei reikia, nuvykti į medicinos įstaigą sveikatos patikrai“, – sako „Regitros“ Paslaugų valdymo ir vystymo departamento direktorius Tautvydas Paliulis.
Iki 65-erių – tikrintis kas 10 metų
Primename, kad praėjusių metų pabaigoje pasikeitė vairuotojų sveikatos patikros periodiškumas. Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikės atlikti tik kas dešimt metų, nuo 66 iki 79-erių metų sveikatą pasitikrinti reikės kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 – kas dvejus metus.
„Vairuotojų sveikatos būklė yra tiesiogiai susijusi su eismo saugumu. Siekiant, kad visi eismo dalyviai būtų saugūs, labai svarbu pasitikrinti sveikatą. Sveikatos problemos, ypač regos ar klausos sutrikimai, tiesiogiai daro įtaką vairuotojo elgesiui kelyje. Nekontroliuojamos ligos kaip pvz.: cukrinis diabetas, aukštas kraujo spaudimas, miego sutrikimai gali lemti pablogėjusią reakciją ar staigų sveikatos pablogėjimą vairuojant.
Šiuo metu stebimas sumažėjęs sergamumas užkrečiamomis ligomis, todėl kreiptis į gydymo įstaigą reikėtų dabar, nelaukiant lapkričio ar gruodžio mėnesio, kai sergančių bus tikrai daugiau. Reguliarus vairuotojų sveikatos tikrinimas gali padėti laiku nustatyti sveikatos sutrikimus, juos koreguoti, kad visi galėtų saugiai vairuoti“, – sako šeimos gydytoja Alma Astafjeva.
Vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas. Sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus / vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Vairuotojo psichikos sveikatą privaloma tvarka įvertina ir gydytojas psichiatras.