Valdančioji koalicija tikisi Darbo partijos paramos ketvirtadienį, kai Seimas spręs, ar socialdemokratų lyderis Gediminas Kirkilas toliau vadovaus Vyriausybei, nors pirmadienį „darbiečių“ frakcijos Seime seniūnė teigė, jog jos partija interpeliaciją palaikytų.
Valdančiajai koalicijai tebepriklausantys Pilietinės demokratijos partijos nariai vieningos paramos Vyriausybės vadovui nežada.
Balsavimo išvakarėse pas Premjerą susirinko valdančiųjų partijų – socialdemokratų, valstiečių liaudininkų, Naujosios sąjungos ir liberalcentristų – lyderiai.
Pilietinės demokratijos partijos atstovai į pasitarimą nepakviesti. Po Viktoro Muntiano pasitraukimo laikinai partijos lyderio vietą užėmęs Algimantas Matulevičius vieningos pilietininkų paramos G. Kirkilui nežada ir sako, kad sprendimas bus priimtas tik ketvirtadienį.
„Aš siūlysiu, kad tai būtų kiekvieno asmeninė nuomonė ir apsisprendimas“, – sako A. Matulevičius.
Socialdemokratams antradienį persiviliojus Vladimirą Orechovą nedidelė Pilietinės demokratijos frakcija Seime subyrėjo, o jos nariai prabilo apie galimybę trauktis iš valdančiosios koalicijos.
„Tokiais smulkiais šantažais manęs tikrai nepaveiks“, – tvirtina Premjeras G. Kirkilas.
Valdantieji nebežada A. Matulevičiui ir Seimo vicepirmininko posto.
Be pilietininkų balsų valdančiajai daugumai gali neužtekti balsų išsaugoti G. Kirkilą Vyriausybės vadovo poste. Jie neslepia, kad tikisi opozicinės Darbo partijos paramos.
„Pastaraisiais mėnesiais iš Darbo partijos sulaukiame konstruktyvių veiksmų, kai vyksta sprendimas ir apsisprendimas dėl vieno ar kito klausimo. Jie, balsuodami laisvai ar organizuotai – sunku pasakyti, pasielgė labai protingai“, – teigia Kazimira Prunskienė, valstiečių liaudininkų lyderė.
Valdantieji sako besitikintys, kad prieš G. Kirkilą per slaptą balsavimą nebalsuos ir dalis konservatorių, nes, anot jų, naują Vyriausybę prieš Seimo rinkimus formuoti nėra norinčių.
Visgi pirmadienį parlamentinės „darbiečių“ frakcijos seniūnė Virginija Baltraitienė tvirtino, kad jos vadovaujama Darbo frakcija Seime palaikytų interpeliaciją premjerui G. Kirkilui.
„Žinių radijo“ eteryje parlamentarė tvirtino, kad kol kas „darbiečiai“ nemato priežasčių, kodėl jų pozicija turėtų pasikeisti. Anot Virginijos Baltraitienės, frakcija jau yra paruošusi ministrui pirmininkui klausimų sąrašą.
„Balsas.lt“ primena, jog nepasitikėjimo procedūrą inicijavo 58 parlamentarai, priklausantys opozicinių konservatorių, liberalsąjūdiečių, darbiečių bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijoms. G.Kirkilui pateiktame dokumente išdėstyta 19 klausimų, į kuriuos premjeras žodžiu atsakys ketvirtadienį.
Ketvirtadienį Seimas, apsvarstęs ministro ar premjero atsakymus į interpeliacijos klausimus, gali nutarti, jog atsakymas esąs nepatenkinamas ir 71 parlamentaro balsų dauguma pareikšti nepasitikėjimą. Seimo nariai taip pat gali nutarti, kad atsakymai juos tenkina - tuomet nepasitikėjimo procedūra nutrūksta be pasekmių.