Aplinkos ministerija netrukus ketina pasirašyti 193 tūkst. eurų sutartį dėl darbuotojų samdymo su parodų centru „Litexpo“.
Ministeirjos atstovė Dovilė Montvilaitė BNS sakė, kad parodai bus samdoma 10 žmonių. „Tai nėra tik užmokestis už personalo darbą, į kainą įtrauktas ir darbuotojų nuvežimas, dienpinigiai, kiti dalykai“, - sakė ji.
Dokumentuose nurodoma, kad „Litexpo“ turės apmokėti ir darbuotojų pasirengimą parodai, juos apgyvendinti parodos metu, finansuoti kitas jų išlaidas.
Sutartis numato, jog vieną pamainą turės sudaryti ne mažiau nei keturi darbuotojai. Taip pat keturi asmenys komandoje turi mokėti italų kalbą, bent du - turėti vairuotojo pažymėjimą, dar du - rašyti apžvalginius straipsnius, vienas - mokėti profesionaliai fotografuoti.
Dar gruodį pasirašyta sutartis dėl paviljono įrengimo su Italijos bendrove „Bodino engineering“. Pasak D.Montvilaitės, tai kainuos 2,11 mln. eurų, dar beveik 87 tūkst. eurų kainuos statybų priežiūra. Tuo metu paviljono projekto parengimas kainavo 67 tūkst. eurų - konkursą, kaip skelbė „Lietuvos rytas“, laimėjo premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjos aplinkos apsaugai Jūratės Juozaitienės sutuoktinio įmonė „JAS“.
Kaip BNS sakė AM parodų skyriaus vedėjas Romas Jankauskas, iš viso sudėjus visas kelerių metų išlaidas Lietuvos ekspozicijai parodoje planuojama skirti 4 mln. eurų.
„Palyginimui, čekų biudžetas siekia apie 10 mln., estų - apie 5 mln., nekalbant jau apie didžiąsias valstybes, kurios skiria ir keliolika, ir keliasdešimt milijonų. Joms nemokamai skiriami sklypai, nuo 5 iki 50 arų, mūsų patenka į tą vidutinę kategoriją - 11,5 arų. Į išlaidas įskaičiuojama pastato statyba, personalas, renginiai, eksploatavimas, stendo išlaikymas tuos pusę metų“, - vardijo R.Jankauskas.
Anot jo, šiųmetinė parodos tema „Pamaitinti planetą, energija gyvybei“ (angl. Feeding the planet - Energy for life) yra susijusi su maistu. Ji yra viena vadinamųjų didžiųjų, pusmetį trunkančių „Expo“ parodų, kurios nuo 2000-ųjų organizuojamos kas penkeris metus, tarp jų taip pat vyksta viena mažoji, trumpesnė paroda.
Pasak jo, ankstesnėse „mažosiose“ parodose Ispanijoje ir Pietų Korėjoje Lietuva savo reprezentacijai išleido po 5-6 mln. litų (1,45-1,74 eurų).
„Tai yra nekomercinė paroda, kaip, tarkime, „Žalioji savaitė“ ar kitos maisto mugės, kur yra labai konkreti nauda. Bet tai yra pasaulinė paroda, kur lankosi valstybių, Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos vadovai, priimamos įvairios chartijos. Tai yra ne komercinis, o daugiau politinis renginys, bet, aišku, kartu jis bus naudingas ir ekonomiškai“, - sakė jis.
Lietuvos ekspozicija šiųmetinėje parodoje „ Expo 2015“ Milane veiks nuo balandžio 30-osios iki lapkričio 1-osios.
Lietuva iki šiol oficialiai dalyvavo dešimtyje pasaulinių parodų. Lietuvos paviljonas „Expo 2012“ Pietų Korėjoje buvo įvertintas Tarptautinio parodų biuro sidabro apdovanojimu.
Parodoje dalyvauja ir visos Lietuvos kaimynės, išskyrus Latviją, kuri sausio pabaigoje pranešė nedalyvausianti šių metų parodoje dėl iškilusių problemų rengiant viešųjų pirkimų konkursus bei pritrūkus laiko stendo įrengimui. Sprendimas, šalies Finansų ministerijos skaičiavimais, Latvijos biudžetui leis sutaupyti 3,35 mln. eurų.
Tikimasi, kad Milane šiemet dalyvaus daugiau kaip 140 pasaulio valstybių, o ją aplankys 30 mln. žmonių.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.