• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Išduoti Ukrainą reikštų išduoti save, šeštadienį Miuncheno saugumo konferencijoje vykusioje prezidentų diskusijoje apie konfliktą Ukrainoje kalbėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

„Šiandien daug spekuliuojama dėl to, apie ką Angela Merkel kalbėjo su Vladimiru Putinu. (...) Noriu labai aiškiai pasakyti: pasitikiu ir tikiu, kad A.Merkel nieko neišdavė. Ji visad ieško išeičių ir ji nieko neparduoda, nes išduoti Ukrainą, Ukrainos žmones šiandien, reikštų išduoti save. Nes po Ukrainos kiti būsime mes“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Vokietijos kanclerė A.Merkel ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) iniciatyvą taikai Ukrainoje įvesti penktadienį aptarė su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Kalbėdama apie situaciją regione, D.Grybauskaitė pabrėžė, kad agresorius, kuris „organizuoja karą, tiesiogiai dalyvauja kare, tiekia karinę techniką karui ir elgiasi kaip teroristas“ yra grėsmė ne tik Ukrainai, bet ir Lietuvai: dėl karinių pajėgų Karaliaučiuje, taip pat dėl Rusijos orlaivių skrydžių.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos prezidentė kalbėjo, jog taip bandoma įbauginti Lietuvą, kad ji nepalaikytų Ukrainos, tačiau pabrėžė, kad Lietuva bauginimams nepasiduoda.

REKLAMA

„Suteikime šansą pastangoms, tačiau taip pat supraskime, su kuo turime reikalų ir būkime pasiruošę palaikyti Ukrainą visomis priemonėmis, būtinomis gintis – ne pulti, bet ginti savo žmones ir savo teritoriją. Lietuva tą jau daro. Lietuva nediskutuoja, kaip padėti Ukrainai, mes padedame jai visomis priemonėmis, kokias tik Lietuva turi“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Paklausta, ar Lietuvą tenkina NATO pajėgos regione, prezidentė teigė, kad pajėgos yra pakankamos ir kad yra dėkinga už NATO partnerystę ir supratingumą. Jos teigimu, Lietuva yra laiminga, kad šio istorinio išbandymo metu jau yra kitoje pusėje nei Rusija.

REKLAMA
REKLAMA

Miuncheno saugumo konferencijoje kalbama apie Europos Sąjungos ir NATO vaidmenį sprendžiant Europai kylančius saugumo iššūkius. Didžiausias dėmesys skiriamas karui Rytų Ukrainoje ir kovai su „Islamo valstybės“ grupuote, kuri įsitvirtino didelėse teritorijose Sirijoje ir Irake.

Kasmet Bavarijos sostinėje Miunchene vykstanti konferencija yra viena didžiausių ir svarbiausių saugumo konferencijų pasaulyje.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų