„Viso pasaulio tautos puoselėja tai, ką paveldėjo iš savo protėvių. Ir mes didžiuojamės savo tautos kultūra, istorija. Dainų šventė – tai ne tik daina ir šokis, pirmiausia tai – gili ir gyva tradicija, kurianti mūsų bendrumo jausmą“, – sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis.
Šventės rengėjus nustebino neregėtas žmonių susidomėjimas švente, veržimasis pamatyti jos renginius ir koncertus iš arti. Parduoti visi, net ir brangiausi, bilietai į koncertus, organizatoriai skubiai parūpino papildomų vietų, kad tilptų visi pageidaujantieji. Tiesa, Dainų dienos koncertą Vingio parke galima stebėti nemokamai didžiulėje pievoje.
Šiemet ypač susidomėta tautiniu kostiumu, autentiškais jo raštais. Pasitelkus šiuolaikines šviesos instaliacijas, tautiniai raštai vakarėjant sužimba ir ant Katedros varpinės Mindaugo tilto miesto centre. O prikelto Bernardinų sodo fontanas kasdien nuo 10 iki 23 val. groja Dainų šventės repertuarą: J.Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“, N.Sinkevičiūtės „Jau saulelė“, V.Stanaičio „Linksmieji dūdoriai“, J.Baltramiejūnaitės „Žemaičių galiopas“ ir kt. Nuo 10 val. vakaro šias melodijas papuoš šviesos efektai.
Informacijos palapinėje šalia Gedimino paminklo, Katedros aikštėje, prekiaujama įvairiais suvenyrais – nuo raštuotų marškinėlių, kojinių iki tautine juostele puoštų skrybėlių, austinių tautiniais raštais papuoštų krepšių. Čia šviečia ir LRT ekranas, kuriame galima stebėti reportažus iš Dainų šventės renginių visame mieste. Virtualiai pasimatuoti tautinį kostiumą čia pat siūlo interaktyvus fotografinis veidrodis: norinčiuosius jis aprengia tautiniu kostiumu, nufotografuoja ir išsiunčia nuotrauką reikiamu adresu elektroniniu paštu.
Šventės rengėjams talkina per 100 savanorių iš organizacijos „Global Lithuania Leaders“. Medicinos fakulteto studentai, išsiskiriantys raudonais marškinėliais ir kepuraitėmis, taip pat savanoriaus, prireikus teiks medicininę pagalbą.