D. Grybauskaitė trumpai apžvelgė pagrindinius uždavinius, kuriuos ji iškėlė naujai vyriausybei.
Pirmiausia, pasak jos, būtina atsakingai valdyti šalies finansus: „Turime vykdyti savo pačių prisiimtus įsipareigojimus. Finansinės drausmės nuostatas perkelti į nacionalinę teisę konstituciniu lygmeniu.“
Ji akcentavo konkurencingumo skatinimą, inovacijų taikymą bei mokslo potencialo panaudojimą, taip pat palankesnių sąlygų verslui kūrimą.
Pabrėžė, kad svarbus geresnis mokesčių surinkimas ir kova už mokesčių rinkimo stiprinimą, bei kova su šešėliu. Pasak prezidentės, euras Lietuvoje turi būti įvestas 2015 arba 2016 metais.
Energetinio saugumo stiprinimas, priklausomybės nuo vienintelio tiekėjo mažinimas, jos manymu, turi būti užtikrinti baigiant suskystintų dujų terminalo statybą bei integruojantis į Europos energetikos sistemą, sinchronizuojantis su Vakarais.
„Kita užduotis – kad elektra ir šiluma žmogui Lietuvoje būtų įperkama“, – pabrėžė ji.
Kova su politine ir ekonomine korupcija – dar vienas prioritetas: „Lietuva neturi tapti oligarchinių ar kriminalinių grupuočių interesų įkaite. Turi būti reali kova, panaudojant jau sukurtus teisinius įrankius, kurie šalyje priimti.“
D. Grybauskaitė kalbėjo, kad suderėjus naują ES finansinę perspektyvą negalima pamiršti: ES pinigai – mūsų visų uždirbti pinigai. Todėl iššūkis vyriausybei – užtikrinti skaidrų ir efektyvų jų panaudojimą.
Žmonių gerovę užtikrinti galima skatinant darbo vietų kūrimą ir užimtumą, ypač jaunimo. Taip pat svarbu prieinamos, o ne monopolininkų diktuojamos kainos žmonėms, bei dėmesys pensijų kompensavimui ir pensijų reformos įgyvendinimui.
Dėmesys skirtas ir ilgai aptarinėjamam Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai, dėl ko prezidentė kėlė didelius reikalavimus naujiems ministrams.
„Pirmininkavimas – nepaprastas iššūkis, dėl to sutarė visos politinės jėgos, todėl laukia didelis krūvis – turime visi susitelkti“, – ragino ji.
Šalies vadovė akcentavo, kad vyriausybę patvirtino su tam tikru pasitikėjimo avansu, todėl asmeniškai skirs didelį dėmesį tam, ar laikomasi fiskalinės ir ekonominės drausmės, o informacija apie situaciją atitinka tikrovę; ar valstybingumas ir strateginiai ilgalaikiai interesai neaukojami dėl trumpalaikės pigesnio gyvenimo iliuzijos; ar ES lėšų skirstymas ir organizuojami viešieji pirkimai vyksta skaidriai; ar oligarchiniai interesai nepavers įkaite visos vyriausybės; ar vyksta reali kova su korupcija ir šešėline ekonomika, ar ji tik imituojama ir dangstomos įsisenėjusios ydos.
D. Grybauskaitė naujam ministrui pirmininkui A. Butkevičiui palinkėjo, kad jo vadovaujamai vyriausybei nestigtų išminties ir susitelkimo, sklandaus ir atsakingo darbo.
Po prezidentės pasisakymo premjeras A. Butkevičius beveik pakartojo šalies vadovės žodžius. Jis atskleidė, kad susitikimo metu buvo aptarta vyriausybės programa ir kalbėta apie pagrindines nuostatas ir uždavinius.
„Kalbėjome apie energetinio saugumo greitesnį įgyvendinimą, darbo vietų kūrimą, griežtą fiskalinę ir monitarinę politiką, euro įvedimą. Taip pat buvo paliesti valstybei svarbūs energetiniai projektai – suskystintų dujų terminalo, kuris turi būti pastatytas 2014 metais, statyba, šešėlinės ekonomikos mažinimas, kova su korupcija, geras pasirengimas pirmininkauti ES Tarybai, švietimo klausimai“, – vardijo jis.
Politikas teigė, kad taip pat dėmesys buvo skiriamas sveikatos apsaugos sistemos turiniui ir formai, vaistų kainų politikai, paliestas žemės ūkio sektorius, kuris vaidina didžiulį vaidmenį Lietuvoje ir kuriam skiriamos didelės lėšos iš ES biudžeto.
„Kultūros klausimai nebuvo apeiti. Kultūros ministras tarė vieną kitą mintį, kad būtų skiriamas didesnis dėmesys. Tikiuosi, bendradarbiavimas bus sklandus, kad mūsų žmonės kuo greičiau pamatytų pokyčius“, – vylėsi jis.
Naują, šešioliktąją vyriausybę sudaro šie ministrai:
• Vytenis Povilas Andriukaitis (sveikatos apsaugos ministras)
• Dailis Alfonsas Barakauskas (vidaus reikalų ministras)
• Juozas Bernatonis (teisingumo ministras)
• Šarūnas Birutis (kultūros ministras)
• Vigilijus Jukna (žemės ūkio ministras)
• Linas Antanas Linkevičius (užsienio reikalų ministras)
• Valentinas Mazuronis (aplinkos ministras)
• Jaroslav Neverovič (energetikos ministras)
• Juozas Olekas (krašto apsaugos ministras)
• Algimanta Pabedinskienė (socialinės apsaugos ir darbo ministrė)
• Dainius Pavalkis (švietimo ir mokslo ministras)
• Rimantas Sinkevičius (susisiekimo ministras)
• Rimantas Šadžius (finansų ministras)
• Birutė Vėsaitė (ūkio ministrė)