„Tas disbalansas ir darbuotojų derybinės galios yra tikrai sumenkintos, o profsąjungų padėtis pablogėjusi. Taigi net jeigu ir politikai apsipręstų priimti su šiomis pataisomis Darbo kodeksą, iš karto reikėtų jį pildyti“, - interviu LRT radijui sakė D.Grybauskaitė.
Jos nuomone, Trišalėje taryboje pasiekti susitarimai - nepakankami.
„Su Darbo kodeksus yra didelė problema, nes pažadai prieš rinkimus buvo vienokie, o dabar matome, kad Vyriausybė iš savo rankų ir Seimas iš politinių rankų atidavė Trišalei tarybai spręsti, o Trišalė taryba yra tik patariamasis organas politikams. Tie susitarimai, kurie ir galėjo bebūti priimti, jie, aišku, yra kompromisiniai, nes niekada verslas ar profsąjungos negalės susitarti dėl jautrių ir svarbių darbo jėgos saugumą užtikrinančių priemonių, todėl be jokios abejonės, kad šie susitarimai yra tik daliniai ir nepakankami“, - teigė šalies vadovė.
Antradienį Seimas po pateikimo priėmė svarstyti nuo liepos turinčio įsigalioti naujojo Darbo kodekso pakeitimus.
Darbuotojų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai Trišalėje taryboje kovo viduryje baigė diskusijas dėl didžiausius ginčus kėlusių naujojo kodekso nuostatų, nors ne dėl visų jų pasiekti sutarimai. Sutarimo nerasta dėl streikų organizavimo, lokautų paskelbimo, darbuotojų atstovų papildomų garantijų, terminuotų darbo sutarčių, dėl darbo grafikų, kolektyvinės sutarties ir interesų konfliktų. Vis dėlto pavyko sutarti dėl dviejų ypač svarbių klausimų: atostogų trukmės ir darbo laiko apskaitos.
Praėjusių metų pabaigoje Seimas pusmečiui atidėjo socialinio modelio, kurio viena pagrindinių dalių yra naujasis Darbo kodeksas, galiojimą.