„Aš matyčiau dvi linijas. Vienas dalykas yra tie sprendimai, kuriuos galime priimti iš karto – tai ne įstatymo, ne Statuto pakeitimai, o tiesiog tvarkų sugriežtinimai kažkuriose vietose, galbūt koregavimas, kad uždėtume tam tikrus limitus, kad nebūtų dalykų, kurie atrodo akivaizdžiai prastai. Tą galima padaryti greitai. Manau, kad tai galėtų būti vienas iš rezultatų mūsų susitikimo šiandieninio, o jei prireiks ir vėlesnių,” – pirmadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė- NieIsen.
Pasak jos, labiau ilgalaikiai sprendimai galėtų būti įstatymo, Seimo Statuto ar net Konstitucijos keitimas.
„Diskusija galėtų būti ir dėl Konstitucijos keitimo, kur dabar numatytos parlamentinės išlaidos. Mano vertinimu, to nebūtina turėti Konstitucijoje, bet čia reikia labai plataus sutarimo, apie tai šiandien ir kalbėsime”, – sakė parlamento vadovė.
Pasak jos, parlamentinių lėšų panaudojimo tvarkos pakeitimai įsigaliotų iš karto, tačiau įstatymų ir Konstitucijos keitimas – kitai kadencijai.
„Tai, ką galima pakeisti greitai, nekeičiant įstatymo, galiotų iš karto. Tam kad pakeistume Konstituciją, jeigu tai būtų realu, šiuo metu negaliu pasakyti, ar tai realu, ar galėtume surinkti 94 palaikančius balsus, tai šiek tiek užtruktų ir jau galiotų kitai kadencijai”, – sakė V. Čmilytė- Nielsen.
Jos nuomone, Seimo kadencijos pabaiga yra „visai neblogas laikas keisti tvarkas”.
ELTA primena, kad iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas paviešino informaciją apie dalies politikų pirkinius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Kai kurie Seimo nariai, baigiantis kadencijai, suskubo įsigyti kompiuterinės, telefoninės įrangos, garso aparatūros.
Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen praėjusią savaitę informavo Seimo valdybą apie savo ketinimus pakviesti frakcijų seniūnus ir aptarti galimus parlamentinių lėšų panaudojimo tvarkos pakeitimus.