• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad buvusi ministrė Monika Navickienė jau sumokėjo politinę kainą dėl ryšių su įmonės „Foxpay“ akcininkais, tačiau dar neaišku, ar tą padarė ir konservatoriai.

Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad buvusi ministrė Monika Navickienė jau sumokėjo politinę kainą dėl ryšių su įmonės „Foxpay“ akcininkais, tačiau dar neaišku, ar tą padarė ir konservatoriai.

REKLAMA

„Kalbant apie politinę kainą ir politinę dedamąją šio skandalo, viena vertus, Monika Navickienė iš savo pusės politinę kainą sumokėjo. O ar pačiai konservatorių bendruomenei bus dar kažkoks efektas, tai, žinot, politinę kainą nustato rinkėjas, matyt, ir pamatysime“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo vadovė.

„Matyt, be pasekmių tokie skandalai (...) nepraeina nei vienai bendruomenei“, – pridūrė ji.

Panašią poziciją kiek anksčiau dėl M. Navickienės išsakė ir valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik politikui sako nepritarianti prezidento vyriausioji patarėja ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Irena Segalovičienė. Anot jos, politinė atsakomybė prisiimta ne iki galo.

REKLAMA

Paaiškėjus, kad M. Navickienės šeima kartu su finansinių paslaugų įmonės „Foxpay“ akcininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu Vilhelmu Germanu privačiu lėktuvu vyko į Dubajų ir už tai nesumokėjo, politikė atsistatydino iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų, sustabdė narystę partijoje bei atsisakė dalyvauti Seimo rinkimuose.

Šalies vadovo patarėja šiuos žmones vadino „chebryte, kuri gavo pajamas iš valstybės“. Seimo pirmininkė šią retoriką lygino su „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio pasisakymais.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš gal nekomentuosiu tos retorikos, man ji primena šiek tiek jau Remigijaus Žemaitaičio vartojamus žodžius įvairiuose debatuose ir pasirodymuose“, – kalbėjo ji.

Praėjusią savaitę teisėsauga pranešė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl korupcijos ir turtinių nusikaltimų, susijusių su „Foxpay“. Turtiniai nusikaltimai apima turto pasisavinimą, vagystes, sukčiavimą stambiu mastu, o korupciniai – papirkimą, kyšininkavimą, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimą – tai yra pinigų plovimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prokuroro teigimu, taip pat atliekamas tyrimas dėl nusikalstamo susivienijimo.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos duomenimis, galėjo būti legalizuota per 17 mln. eurų, mokėti 100 tūkst. eurų siekiantys kyšiai. 

Praėjusią savaitę dėl to buvo sulaikyta „Foxpay“ savininkė I. Trinkūnaitė ir M. Navickienės vyras Mindaugas Navickas, I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas suimtas dviem mėnesiams.

REKLAMA

Pareigūnai teigia taip pat tiriantys aplinkybes, susijusias su M. Navicko įmonės „Litlab“ vykdytomis administracinio pastato statybomis ir „Foxpay“ dalyvavimu valstybinių institucijų viešuosiuose pirkimuose.

Konkrečių projektų teisėsauga neįvardija, bet „Litlab“ vystė biurų pastato projektą prie Vilniaus oro uosto, o „Foxpay“ veikla susidomėta paaiškėjus, kad ji 2020 ir 2022 metais laimėjo Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūros skelbtus atsiskaitymų tarpininkavimo paslaugų konkursus su gerokai didesniais įkainiais, nei taikomais privatiems klientams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų