Gyventojai įsitikinę – planuojamos statybos – neteisėtos. Valdininkai su gyventojais susikirto dėl to, miškas čia, ar ne. Mat įstatymas miesto miške atkurti nuosavybę draudžia. Gyventojai kviečia ir patį merą čia pasižiūrėti, tačiau ir iki šiol taip ir nesulaukia.
„Labai meras mūsų giriasi, kad išsaugo parkus, atnaujina parkelius, suoliukus naujus stato. O čia, kur tikrai auga miškas, jam saugoti jo nereikia. Ruošiasi iškirsti ir padaryti daugiabučius namus“, – skundėsi vilnietė Gražvilė.
„Labiausiai pikta, kad tai yra tikrai daugiamečiai medžiai. Miškas ne vakar užaugęs. Jį norima išpjauti. Čia kasdien žaidžia mūsų vaikai“, – sakė vilnietis Darius
„Meras visur dalyvauja ten, kur gali pasirodyti, pliusų užsidėti. Čia jam nėra jokie pliusai. Buvo keli kvietimai, jis niekaip neatvyksta“, – tikino vilnietis Tomas.
Statybų planus pristabdė skundai
Gyventojai jau apskundė savivaldybės valdininkų planus miškotvarkininkams ir Nacionalinei žemės tarnybai. Po šių skundų statybų planai įstrigo.
„Savivaldybė nuslėpdama ne tik nuo gyventojų, bet ir nuo Nacionalinės žemės tarnybos ketino tą sklypą suformuoti. Gerai, kad gyventojai akylai stebėjo procesą, informavo NŽT, Statybos inspekciją, kuri kontroliuoja šio sklypo formavimą ir inspekcija sustabdė sklypo formavimą“, – kalbėjo gyventojų advokatas Ugnius Pėdnyčia.
Statybų planus prie Gudelių šilo meras paliko spręsti valdininkams. Visi dabar laukia miškininkų verdikto, ar čia miškas.
„Konfliktai tarp žmonių ir diskusijos- natūralus dalykas. Vyksta diskusijos, daug pagrįstų kreipimųsi, kai kurie nepagrįsti. O pagrįsta ar ne, priklauso ir nuo požiūrio taško ir kokia kryptimi einame. Mano pozicija, kad miestas turi augti, bet žaliosios erdvės ir istorinė atmintis neturi būti aukojama“, – atsakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Savivaldybės opozicijos narys sako, kad naujos daugiabučių statybos sostinėje planuojamos chaotiškai.
„Randamas mažas žemės lopinėlis, sklypas. Jame išdygsta daugiabutis, neužtikrinant jokios bendros infrastruktūros. Nenustatoma rangovams, vystytojams pareigos nutiesti kelius, padaryti darželius, mokyklas. Chaotiškas miesto vystymas sukuria vaizdą, kad Vilniuje daug kranų, viskas gražu, bet lemia, kad miesto plėtra vyksta chaotiškai, jis naudingas rangovams, vystytojams. Jie kraunasi pelnus, parduoda butus, ofisus“, – sakė Vilniaus savivaldybės tarybos narys Valdas Benkunkskas.
Atkuriant nuosavybę Vilniuje, anot Benkunsko, pažeidžiami visų vilniečių interesai, mat kėsinamasi į mažiausiai 400 ha žemės plotus, kurių reikia miesto plėtrai, o ne buvusių savininkų poreikiams. Štai šio pastato vietoje irgi buvo skveras. Dabar miestiečiams beliko nykaus daugiabučio sienos.