Tą jis ketina akcentuoti susitikime su Ukrainos, Šiaurės ir Baltijos kolegomis.
„Patikinsiu, kokia yra Lietuvos pozicija. Patikinsiu, kad mes raginame nenuimti jokių variantų ir spaudimo priemonių nuo stalo“, – penktadienį Miunchene sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
K. Budrys taip pat pabrėžė, kad viena svarbiausių tiek pačios Ukrainos, tiek Europos saugumą užtikrinančių aplinkybių būtų Ukrainos prisijungimas prie Aljanso.
„Manome, kad Ukrainos narystė NATO yra labai didelis svertas. Tai yra ir tikslas, ir mūsų siekiamybė, ties kuo mes dirbsime, bet taip pat ir svertas, kalbant apie tai, kas gali paveikti procesus Europoje“, – kalbėjo jis.
Pasak politiko, susitikime su regiono užsienio reikalų ministrais taip pat bus diskutuojama, ką galima dėl Ukrainos padaryti daugiau. Jo vertinimu, realu paspartinti ir Ukrainos narystę Europos Sąjungoje.
„Lygiai taip pat mūsų galioje yra tai padaryti“, – sakė jis.
Be regiono saugumo, K. Budrys su kolegomis taip pat ketina aptarti Arkties situaciją bei kaip Šiaurės, Baltijos valstybės gali prisidėti užtikrinti jos saugumą.
ELTA primena, kad į JAV prezidento postą grįžus respublikonui Donaldui Trumpui, netyla diskusijos dėl to, kaip gali keistis saugumo situacija Europoje ir Ukrainoje. Trečiadienį Baltųjų rūmų lyderis ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas susitarė nedelsiant pradėti derybas, kad būtų užbaigtas karas Ukrainoje.
Be to, D. Trumpas nurodė, kad jo susitikimas su Rusijos prezidentu dėl karo Ukrainoje baigties gali įvykti Saudo Arabijoje. Tiesa, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pranešė taip pat turėjęs pokalbį su D. Trumpu, kurio metu abu lyderiai aptarė, kaip būtų galima užbaigti beveik trejus metus trunkančią plataus masto invaziją.
Savo ruožtu JAV gynybos sekretorius Pete’as Hegsethas pareiškė, kad Kyjivo ambicijos įstoti į NATO yra nerealistiškos. P. Hegsethas taip pat pažymėjo, kad yra mažai tikėtina, jog Ukraina sugebės susigrąžinti teritorijas, kurių neteko nuo 2014 m., ir atmetė galimybę į Ukrainą siųsti JAV karius ar NATO misiją bet kokio taikos susitarimo vykdymui užtikrinti.
Penktadienį Vokietijoje prasidėjo 61-oji Miuncheno saugumo konferencija. Vienu svarbiausių tarptautinių saugumo politikos forumų laikomas renginys truks iki sekmadienio. Į jį laukiama atvykstant apie 60 šalių ir vyriausybių vadovų, 150 ministrų bei tarptautinių organizacijų lyderių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!