„Kvotinis pasiskirstymas buvo pasiūlytas užbėgant už akių Tarybos sprendimui dėl naujos jūrų misijos, kur būtų stabdymas migracijos ir vykdoma atranka. Akivaizdu, kad Europos sieną reikia pastūmėti į Šiaurės Afriką. Ten, kur įmanoma, reikia aktyviai dirbti su vietos valdžia ir investuoti į pabėgėlių stovyklas“, - BNS sakė Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos narys Petras Auštrevičius.
Politikas svarstė, kad netolimoje ateityje Europa susidurs su problemomis dėl imigrantų ne tik iš Pietų, bet ir Rytų.
„Turime būti pasiruošę migracijai iš Rytų. Laiko klausimas, kada pajusime spaudimą iš Ukrainos. Jei ne dėl karinių veiksmų, tai dėl katastrofiškos ekonominės situacijos. Šita banga palies Lietuvą labiau nei emigracija iš Afrikos (...). Mes turime apie tai pakalbėti viešai. Mums reikėtų pasinaudoti šita problema ir spręsti mūsų demografines problemas“, - teigė P.Auštrevičius.
„Manyčiau, kad turėtume realiai kalbėti apie studijuojantį jaunimą. Atverti kolegijas ir aukštąsias mokyklas studijuojančiam jaunimui su kalbos mokymu, su pasiūlymu įsidarbinti Lietuvoje bei kurti verslą ir šeimas. Padedant įsikurti vietovėse, kur tai labai reikalinga“, - kalbėjo P.Auštrevičius.
Europos Parlamento socialistų ir demokratų frakcijos narė Vilija Blinkevičiūtė BNS pritarė, kad dėl potencialios imigracijos iš Rytų Baltijos šalys gali susidurti su problemomis.
„Galbūt pas mus tų pačių pabėgėlių bus ne vienas, ne du, o skaičiuosime dešimtimis tūkstančių. Dabar, vertinant geopolitinę situaciją, šalia mūsų yra labai įtempta ir mes visiškai nežinome, kaip gali būti“, - sakė europarlamentarė.
V.Blinkevičiūtė tvirtino, kad pagrindinius nesutarimus EP gali sukelti pasiūlymas migrantus paskirstyti kvotomis visoms ES valstybėms, todėl šis pasiūlymas gali būti keičiamas arba koreguojamas.
Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcijos narys Gabrielius Landsbergis BNS sakė, pasiūlymas migrantus skirstyti kvotomis buvo pateiktas per anksti.
„Aš manau, kad reakcijos iš Europos Sąjungos kai kurių valstybių rodo, kad planas buvo pateiktas per anksti. Akivaizdu, kad Europos Komisijai dar teks grįžti prie stalo ir iš naujo ieškoti kažkokių pasiūlymų“, - tvirtino G.Landsbergis,
Kvotas parengusi Europos Komisija siūlo į Lietuvą perkelti 207 pabėgėlius, dabar esančius stovyklose, ir numatyti, kad Lietuva ateityje svarstytų 1 proc. prieglobsčio prašymų.
Privalomos kvotos sulaukė kritikos Vidurio ir Rytų Europoje, pasiūlymui taip pat nepritaria Prancūzija.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.