„Telefonu, kiek teko kalbėti, tai prezidentas išreiškė tam tikrą nuogąstavimą, kaip seksis mums dirbti su „Nemuno aušros“ partija. Bet, manau, pirmiausia darbai turi parodyti, kad darbas yra įmanomas ir reikalingas“, – pirmadienį, Seime pasirašius koalicinę sutartį, teigė V. Blinkevičiūtė.
„Esu įsitikinusi, kad Remigijus... Dabar jis nėra opozicijos atstovas, nėra rinkimų laikotarpis. Jis yra atsakingas lygiai taip pat kaip ir valdančioji dauguma už Lietuvos žmones ir šalies tarptautinį prestižą. Labai tikiu, kad jis tikrai visada galvos ką sako. Toks būtų patarimas“, – pridūrė politikė.
Panašiai koalicinę sutartį pasirašęs kalbėjo ir demokratų „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis. Kaip leido suprasti politikas, G. Nausėda labiausiai nerimauja dėl tarptautinės reakcijos.
„(Prezidentui – ELTA) didžiausią nerimą kelia užsienio reakcijos. Kol kas atskirų politikų. Tikiuosi, kad dėl to, ką daro lyderystės ėmęsis Gintautas Paluckas, bendraujant su ambasadomis ir partijų lyderiais, kad tai ir liks pavienių politikų nuomonių išraiška“, – sakė S. Skvernelis.
„Aš manau, kad darbai parodys, jog ta retorika, kurią taikė ponas Žemaitaitis, tikiuosi, kad ji pasibaigė, kad (bus – ELTA) ištrintas ne tik feisbukas. Svarbiausia feisbuką iš galvos ir širdies ištrinti. Jei tai bus nuoširdu – bus viskas gerai“, – pridūrė ekspremjeras.
Prezidentas kalbėjosi su LSDP ir „Vardan Lietuvos“ lyderiais
Kaip Eltai patvirtino prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas, šalies vadovas pirmadienio rytą kalbėjo su socialdemokratų ir „Vardan Lietuvos“ lyderiais.
Pirmadienį, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pasirašė koalicinę sutartį su „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Sprendimą kartu formuoti valdančiąją daugumą partijos priėmė dar penktadienį. Savaitgalį tam pritarė visų trijų politinių jėgų valdymo organai.
Tiesa, prieš rinkimus į koaliciją neiti su antisemitiniais pasisakymais garsėjančio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ žadėję socialdemokratai dėl pasikeitusio sprendimo susilaukė visuomenės ir užsienio partnerių kritikos.
Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.
Antisemitiniais pareiškimais pagarsėjusio Remigijaus Žemaitaičio vedamos partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė ir tarptautinės kritikos. Kritika ir savo pozicija dėl priimto sprendimo išreiškė Vokietijos, Lenkijos ir JAV politikai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!